"Męskie Granie" po raz pierwszy odbyło się wyłącznie on-line. Artyści wsparli osoby LGBT

Opublikowano 10.08.2020 7:14 -


Z powodu panującej epidemii koronawirusa, festiwal "Męskie Granie" 2020 odbył się w formie transmisji on-line na YouTube i Facebooku. Oprócz muzyki podczas koncertu w Żywcu nie zabrakło gestów wsparcia dla środowisk LGBT.

Podczas sobotniego koncertu, który był transmitowany na żywo na kanałach "Męskie Granie" na YouTube i Facebooku,  wystąpili: Nosowska, Mata, Bass Astral x Igo, Król, Daria Zawiałow, Organek oraz Dawid Podsiadło. Wydarzenie zwieńczył występ "Męskie Granie Orkiestra", w skład której weszli m.in. wykonawcy tegorocznego singla "Męskie Granie", czyli Daria Zawiałow, Król i Igo.

Koncert odbył się w Żywcu - mieście, gdzie tradycyjnie co roku miał miejsce ostatni etap trasy "Męskie Granie". Artyści wystąpili na terenie lotniska Żar w urokliwych okolicznościach przyrody, pośród samolotów i w pobliżu Jeziora Międzybrodzkiego. Występy przeplatane były wywiadami, które prowadziła z muzykami dziennikarka Anna Gacek. Do realizacji transmisji wykorzystano m.in. kamery na dźwigach oraz drony.

Podczas występów nie zabrakło odniesień do sprawy aresztowania Margot, aktywistki LGBT oraz późniejszych protestów, do których doszło w piątek, 7 sierpnia w Warszawie. Dezaprobatę dla działań prokuratury i policji wyraził m.in. Tomasz Organek. Z kolei Dawid Podsiadło podczas jednego z utworów powiedział "Kinga, taki ładny apel miałaś", odnosząc się do słów córki prezydenta Andrzeja Dudy po wygraniu przez niego wyborów prezydenckich w lipcu tego roku.

Na zakończenie koncertu artyści pojawili się na scenie z tęczowymi flagami, wspólnie wyrażając solidarność z osobami LGBT w Polsce.

Meskie Granie 2020 1
Męskie Granie 2020, Żywiec Fot. Damian Kramski
Meskie Granie 2020 3
Męskie Granie 2020, Żywiec Fot. Damian Kramski
MG 20200808 fot DKramski RAM0398
Męskie Granie 2020, Żywiec Fot. Damian Kramski
Meskie Granie 2020 2
Męskie Granie 2020, Żywiec Fot. Damian Kramski
Wieści z Rozładowani.pl