Męskie Granie online. Koncerty można obejrzeć z domu

Męskie Granie online. Koncerty można obejrzeć z domu

Opublikowano 30.03.2020 7:56 -


Kolejne firmy wzięły sobie za cel umilanie nam siedzenia w domu w ramach walki z koronawirusem. Tym razem Grupa Żywiec połączyła swoje siły z Onetem, aby transmitować na żywo w internecie koncerty artystów związanych z Męskim Graniem.

W niedzielę wieczorem odbył się pierwszy koncert z serii “Męskie Granie w domu”. Wydarzenie z jednej strony ma zachęcić słuchaczy do trzymania się zasad domowej kwarantanny w dobie pandemii, a z drugiej – służy celom charytatywnym. Razem z występami prowadzona jest zbiórka na rzecz walki z COVID-19 na portalu siepomaga.pl.

– Męskie Granie #wdomu rusza w niezwykłą trasę po… domach artystów.
Zapraszamy na koncerty Męskiego Grania w Twojej sypialni, kuchni, salonie, przedpokoju… gdzie chcesz. Tylko #zostanwdomu – piszą organizatorzy.

Pierwszym wykonawcą, który wystąpił podczas Męskiego Grania online, był zespół Sorry Boys znany z utworów takich jak “Wracam” czy “Absolutnie, Absolutnie”. Klimat występu był zdecydowanie “domowy”, a aranżacje w dużej mierze akustyczne.

Kolejnym artystą, który wystąpi na żywo w ramach “Męskiego Grania w domu” jest Król. Jego koncert odbędzie się już w czwartek, 2 kwietnia o godzinie 20:15.

Co ciekawe, jak podaje Onet, występy realizowane są całkowicie w domach artystów. Transmisja odbywa się więc w 100 procentach zdalnie, realizatorzy i producenci nie mają fizycznego kontaktu z wykonawcami. Pod drzwi wykonawców dostarczany jest zdezynfekowany sprzęt, a miksem i emisją koncertów zajmuje się wóz transmisyjny z ograniczoną do niezbędnego minimum ekipą.

Wieści z Rozładowani.pl