Męskie Granie 2020. Nowy hymn śpiewają Daria Zawiałow, Król i Igo

Opublikowano 2.07.2020 13:18 -


Mimo pandemii i odwołania większości tras koncertowych, Męskie Granie zdecydowało się przedstawić w tym roku kolejny singiel. Hymn Męskie Granie 2020 - utwór "Świt" wykonują Daria Zawiałow, Błażej Król i Igor Walaszek (Igo).

Jeśli świt przyłapie nas, staniemy z nim tu twarzą w twarz" - śpiewają wykonawcy singla Męskie Granie na 2020 rok. Piosenka została nagrana, mimo że w tym roku trasa sponsorowana przez Żywiec nie odbędzie się w tradycyjnej formule.

Z powodu epidemii koronawirusa organizatorzy Męskiego Grania na przełomie marca i kwietnia stworzyli serię koncertów, które artyści grali... w swoich domach. W ten sposób transmitowano występy zespołów Sorry Boys, Król, Daria Zawiałow, Bass Astral x Igo, Mela Koteluk.

Muzyka do pracy na Spotify – zobacz moją subiektywną listę, która pomaga mi w pisaniu i programowaniu

W czerwcu zorganizowano z kolei "Studio Ż", które poprowadziła Katarzyna Nosowska. Na żywo transmitowano w sumie trzy programy, podczas których zaproszeni goście - artyści Męskiego Grania - wspominali wspólnie koncerty festiwalu. Ostatni odcinek był z kolei okazją do zaprezentowania singla Męskiego Grania na 2020 rok oraz wywiadu z artystami, którzy go stworzyli.

Słowa do utworu "Świt" napisali jego wykonawcy: Daria Zawiałow, Błażej Król i Igor Walaszek. W aranżację zaangażowani byli dodatkowo Andrzej Smolik, Piotr Emade Waglewski i Olek Świerkot.

Przy okazji premiery hymnu Męskie Granie 2020 zapowiedziano także, że w tym roku w ramach trasy koncertowej odbędzie się wyjątkowo tylko jeden koncert, w Żywcu. Występ będzie transmitowany na żywo w Internecie 8 sierpnia od godziny 17:00.

Męskie Granie 2020 - Świt

Wieści z Rozładowani.pl