Media społecznościowe co chwila szukają nowych sposobów na przyciągnięcie kolejnych użytkowników. Pamiętacie, jak wystartował Snapchat? To było coś na swój sposób rewolucyjnego. Przynajmniej wystarczyło do sporego zainteresowania userów, a także kopiowana podstawowej funkcjonalności przez inne społecznościówki. Jak było z TikTokiem? Podobnie. Zrodził się fajny pomysł, który teraz np. zaadaptował na swoje potrzeby Instagram, tworząc Reels. Video mamy w miarę ograne. To może pora na głos? Takie mam wrażenie, że media społecznościowe w jakiś sposób zaczęły stawiać na taką formę komunikacji.

Twitter rozpoczyna testy wiadomości głosowych w prywatnych rozmowach

Twitter już jakiś czas temu umożliwił użytkownikom publikowanie wpisów w postaci nagrań swojego głosu. Jak się okazuje, portal idzie o krok dalej. Na koncie Twitter India ukazał się bowiem wpis zapowiadający testy nowej funkcji. Jest nią możliwość nagrywania i wysyłania wiadomości audio w prywatnych rozmowach. Jak na razie taką możliwość będą mogli testować użytkownicy w Indiach. Chociaż jak podaje XDA Developers podobno funkcja w takiej wersji trafia również do Brazylii i Japonii.

Media społecznościowe stawiają na głos?

Ostatnio coraz częściej wspominamy o możliwości wykorzystania głosu w aplikacjach mobilnych. Zauważcie, że komunikatory już dawno umożliwiały przesyłanie takich wiadomości. Twitter wprowadził wspomniane wpisy audio. Coraz głośniej robi się także o Clubhouse. Jak na razie aplikacja tej społecznościówki dostępna jest jedynie na iOS. Żeby się dostać do grona użytkowników, trzeba zapisać się na listę oczekujących bądź otrzymać zaproszenie od kogoś, kto już ma tam konto. Mam wrażenie, że aplikacja rozchodzi się viralowo. Jak wskazał niedawno Przemek, popularność Clubhouse spowodowała, że aplikacji przygląda się Facebook. Podobno ma w zanadrzu już rozpoczęte prace nad podobnym rozwiązaniem. Czy zatem czeka nas wysyp możliwości oraz mediów społecznościowych stawiających na głos? Wcale bym się nie zdziwił, gdybym za kilka tygodni/miesięcy informował Was, że kolejny portal wprowadza obsługę wiadomości audio.

Źródło: Twitter / XDA Developers