Rzadko kiedy tak duża instytucja ma odwagę wesprzeć protesty i postawić się po jednej ze stron. W Polsce od kilku dni trwają masowe protesty, a mBank właśnie otwarcie wyraził poparcie dla protestujących kobiet. I chwała im za to. Niestety znajdują się także tacy, którzy są gotowi za ten gest odejść z banku…

Nie zważając na hejt, który już zaczął się wylewać na bank, a także na to, że jakby nie patrzeć zaangażowali się w spór światopoglądowy mBank staje się wzorem dla innych. Trzeba naprawdę mieć odwagę, aby podjąć takie kroki. Najwyraźniej już nie tylko kobiety są wk***ione.

mBank wspiera polskie kobiety

W komentarzach od razu zaczęły pojawiać się opinie niezadowolonych klientów. Uważam jednak, że to dobry ruch ze strony banku i w perspektywie czasu wyjdzie im to na dobre. Jest to moja oczywiście subiektywna opinia i stanowisko.

R E K L A M A

Ludzie deklarują odejście z banku

Takich głosów nie brakuje, a to tylko najdelikatniejsze z nich. Dziwi takie zachowanie, szczególnie, że protesty cieszą się olbrzymim poparciem społecznym. Jak to wpłynie na bank i czy nie odbije się to czkawką na firmie? Zapewne znajdą się tacy, którzy swoje zapowiedzi zamienią w czyny, ale wątpię, aby był to znaczący odsetek. Z drugiej jednak strony przypuszczam, że więcej nowych klientów może się pojawić po tym ruchu, niżeli odejść.

Czekam teraz na ruchy kolejnych sporych instytucji w naszym kraju, bo sprawa jest poważna.