Czy Neo grany przez Keanu Reevesa zwariował? Takie pytanie bohater zadaje terapeucie w pierwszych sekundach nowego zwiastuna „Matrix Zmartwychwstania”.

Premierę pełnego trailera „Matrix Zmartwychwstania” poprzedziła świetna kreacja marketingowa. Na specjalnej stronie widoczne były 2 tabletki – niebieska i czerwona – nawiązujące do legendarnej sceny z pierwszego „Matrixa”. Po kliknięciu w którąkolwiek z nich, mogliśmy obejrzeć pierwsze, przypadkowe, generowane automatycznie urywki nadchodzącego filmu.

W nowym, pełnym zwiastunie obserwujemy jak Neo, główny bohater, próbuje sobie poradzić z otaczającym go światem. Wygląda na to, że w „Matrix Zmartwychwstania” Neo nie pamięta, że jest Wybrańcem. We fragmencie jednej ze scen spotyka np. Trinity, która go nie rozpoznaje. Bohater połyka niebieskie tabletki, co wskazuje, że, przynajmniej na początku „Matrix Zmartwychwstania”, wybiera życie w iluzorycznym świecie Matrixa.

Potem mamy już klasyczny montaż z wieloma scenami akcji, z których za bardzo nie da się niczego więcej wywnioskować.

Matrix Zmartwychwstania – pierwszy trailer

Lana Wachowski, wizjonerka i prekursorska twórczyni, przedstawia „Matrix Zmartwychwstania”, długo wyczekiwaną czwartą odsłonę przełomowej serii filmów, które zrewolucjonizowały swój gatunek. W nowym obrazie powracają aktorzy z poprzednich części – Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss – w rolach słynnych postaci Neo i Trinity.

W filmie grają również Yahya Abdul-Mateen II, Jessica Henwick, Jonathan Groff, Neil Patrick Harris, Priyanka Chopra Jonas, Christina Ricci, Telma Hopkins, Eréndira Ibarra, Toby Onwumere, Max Riemelt, Brian J. Smith i Jada Pinkett Smith.

Lana Wachowski wyreżyserowała film na podstawie scenariusza, który napisała z Davidem Mitchellem i Aleksandrem Hemonem, posiłkując się postaciami stworzonymi przez brand The Wachowskis.

Matrix Zmartwychwstania – kiedy premiera?

Światową premierę „Matrix Zmartwychwstania” przewidziano na 15 grudnia 2021. W Polsce film zobaczymy od 17 grudnia.

matrix 4 ressurections screenshot matrix 4 ressurections Matrix Zmartwychwstania Matrix Zmartwychwstania