Twórcy „Matrix 4 Ressurections” uruchomili specjalną stronę, na której można obejrzeć pierwsze urywki z nadchodzącego trailera tego długo wyczekiwanego filmu.

Na stronie „The Choice is Yours” (ang. „Wybór jest twój”) w witrynie „What is the Matrix” (ang. „Czym jest Matrix”) pojawiła się nowa, interaktywna animacja. Po wejściu widzimy dwie tabletki, czerwoną i niebieską. To oczywiście nawiązanie do kultowej sceny z pierwszego „Matrixa”, w której główny bohater – Neo – wybiera, czy chce „poznać prawdę”, czy nadal żyć złudzeniami.

Matrix 4 Ressurections – którą pigułkę wybierzesz?

Po kliknięciu w czerwoną bądź niebieską pigułkę widzimy fragmenty nowego trailera „Matrix 4 Ressurections”. Na urywkach można zobaczyć m.in. Keanu Reevesa i Carrie-Anne Moss, którzy powrócą w rolach Neo i Trinity. Fragmenty przedstawiają także nowych bohaterów, których grają Yahya Abdul-Mateen II („Watchmen”, „Czarne lustro”, „The Get Down”) i Jonathan Groff („Mindhunter”). To także ich głosy słyszymy jako narratorów obu krótkich zwiastunów.

matrix 4 ressurections screenshot

matrix 4 ressurections

Strona zapowiadająca nowego „Matrixa” w bardzo inteligentny sposób wykorzystuje tak proste dane jak aktualna godzina. Zastosowane rozwiązanie wie, w jakiej strefie czasowej się znajdujemy i na tej podstawie generuje zwiastun. Jeśli będziemy oglądać go np. o godzinie 10:00 lokalnego czasu, to narrator powie nam, że „wydaje ci się, że jest 10:00 rano, ale nie mogłoby być to bardziej dalekie od prawdy”. Wypowiadana kwestia dostosowuje się i zmienia z każdą minutą. Sprytne i… jednocześnie trochę przerażające.

Co jeszcze ciekawsze, urywki „Matrix 4 Ressurections” przedstawione na wspomnianej stronie różnią się w zależności od wybranej pigułki. Inne fragmenty zobaczymy także jeśli po raz kolejny klikniemy w ten sam kolor tabletki. Zaprezentowane ujęcia nie zdradzają wiele, jednak forma ich przedstawienia oraz niepowtarzalny klimat już teraz, jeszcze przed trailerem „Matrix 4 Ressurections”, budzą niesamowitą ekscytację. Ktoś tutaj odwalił kawał świetnej, marketingowej roboty.

Kiedy trailer i premiera Matrix 4 Ressurections?

Pełny pierwszy trailer „Matrix 4 Ressurections” ukaże się już w czwartek, 9 września 2021. Film trafi do kin i na serwis HBO Max 22 grudnia 2021 roku.

Sprawdź koniecznie: