Czwarty film z serii zadebiutuje w kinach 21 maja 2021 roku. Jest zatem półtora roku na odświeżenie pamięci o serii, a także na popularyzację Matrixa. Znając życie, przez najbliższe miesiące wszędzie pełno będzie gadżetów, reklam i wszystkiego, co związane z Neo i spółką.

Na razie brak jest szczegółów dotyczących samej fabuły czwartego filmu serii, ale wiemy za to więcej o obsadzie. Rzecz jasna zobaczymy Keanu Reevesa i Carrie-Anne Moss w rolach głównych. Oprócz nich na ekranie pojawi się także Neil Patrick Harris, na razie nie wiadomo jednak w jakiej roli. W filmie wystąpi także znana z Gry o Tron, Jessica Henwick i Yahya Abdul-Mateen II (Watchmen).

W film zaangażowana jest również Lena Wachowski, tym razem podzieli obowiązki producenta i scenarzystki. Oczekiwania są ogromne, podobnie zresztą jak obawy co do produkcji. Seria może przeżyć niebywałe odrodzenie i powrót zza światów albo odniesie dotkliwą (kolejną już) porażkę.

Producenci stoją przed wyzwaniem, jak zaprezentować świat przyszłości, kiedy w przyszłości (tej z pierwszej części) przychodzi nam teoretycznie właśnie żyć. Czy zatem odgrzewanie starych kotletów przyniesie sukces? Przekonamy się o tym za mniej więcej półtora roku.


Posłuchaj nas!