Mata VR opatentowana przez Microsoft. Zostanie połączona z nowym Xboxem?

Mata VR opatentowana przez Microsoft. Zostanie połączona z nowym Xboxem?

Opublikowano 8.10.2019 20:08 -


Microsoft w ostatnim czasie stara się zaskakiwać swoich odbiorców. Zaledwie kilka dni temu producent zaprezentował nowy sprzęt z serii Surface z podwójnymi ekranami oraz zapowiedział powstanie nowego systemu. O Windowsie 10X mogliście już przeczytać w jednym z moich poprzednich artykułów i trzeba przyznać, że jest to naprawdę innowacyjne rozwiązanie. Jesteście ciekawi, na co przyszła pora teraz?

W sieci krąży wiele plotek, które miałyby sugerować, że Microsoft planuje opatentować dość ciekawy wynalazek. Wirtualny dywan z technologią VR miałby umożliwić posiadaczom grę w dowolnym miejscu, gdzie można umieścić matę. Powierzchnia ta wyznaczałaby przestrzeń do poznawania świata przy wykorzystaniu nowej technologii. Czym dokładnie ma być mata VR od Microsoftu?

Zgłoszenie patentu wirtualnej rzeczywistości przez Microsoft

Pierwszą rzeczą, jaka przyszła mi na myśl po odczytaniu planów Microsoftu, było rozbudowanie kolejnego modelu Xboxa właśnie o VR. Mogłaby to być pierwsza tak zaawansowana technologia, która wreszcie ujrzy światło dzienne. Specjalna mata miałaby wibrować w momencie zetknięcia się stopy z jej powierzchnią, co znacznie ułatwiłoby graczom rozgrywkę. Wyznaczenie granicy jest bardzo cenne zwłaszcza w mniejszych pomieszczeniach, dlatego nowe rozwiązanie od Microsoftu może okazać się prawdziwym hitem.

Mata VR oraz sposób jej działania

Nowa mata mogłaby wspomagać kontrolę nad najbliższym otoczeniem – gracze nie opuszczaliby wolnej przestrzeni. Znacznie zmniejszyłaby się liczba potknięć, a gogle skanujące bezpieczną powierzchnię, informowałyby, gdzie dokładnie można się poruszać. Specjalna mata VR miałaby zostać podłączona do konsoli oraz kamerki od tego samego producenta. Razem tworzyłyby innowacyjny system rozgrywek VR. Wrażenia 4D gwarantowane przez dywan oraz dźwięki przesyłane wprost do słuchawek sprawią, że każdy z graczy będzie chciał ponownie skorzystać z tej technologii.

mata vr

Warto podkreślić, że jest to dopiero patent i nikt jeszcze nie zapewnił, że mata rzeczywiście powstanie. Jednak gdyby konsola Xbox zyskała nowe urozmaicenia do rozgrywki, być może byłaby ona w stanie znacznie przebić w sprzedaży swoją konkurencję. Póki co trzeba czekać na wszelkie doniesienia od samego producenta, które na pewno pojawią się już niebawem.

Źródło: Gizmodo

Wieści z Rozładowani.pl