Masz telewizor LG z 2018 roku? Firma potwierdza, że dostaną one obsługę AirPlay 2 i HomeKit

Opublikowano 7.09.2020 15:18 -


Pamiętam, jak irytowałem się, kiedy na telewizorach Samsunga pojawiła się aplikacja Apple TV, a także obsługa AirPlay. Irytowałem, bo aktualizacja dotyczyła modeli z 2019, a ja miałem sprzęt z roku 2018. Śmiałem się też z posiadaczy LG, a teraz żałuję, bo firma ta właśnie poinformowała, że dość stare już modele z 2018 roku otrzymają wsparcie dla HomeKit i AirPlay 2.

Nie będę doszukiwał się tutaj sprawiedliwości, bo wiem, że Samsung dalej jest jedną z lepszych firm produkujących TV i dla samego AirPlaya i HomeKita nie przesiadłbym się na LG, szczególnie że jestem szczęśliwym posiadaczem boxa Apple TV 4K.

Jak widzimy aplikacja Apple TV jest już dostępna na wszystkich telewizorach sprzed dwóch lat, a funkcje Apple AirPlay 2 i HomeKit pojawią się do końca tego roku.

Co to jest AirPlay od Apple?

Systemu nie trzeba przedstawiać osobom, które z produktami Apple miały do czynienia. AirPlay to nic innego jak obsługa i przesyłanie treści poprzez sieć bezprzewodową z urządzenia na urządzenie. Posiadając przykładowo iPhone, telefon wykryje wspomniany telewizor LG wpięty do WiFi i otrzymamy szeroki zakres możliwości streamingu materiałów z iPhone'a wprost na telewizor. To oczywiście opis w wielkim uproszczeniu.

APPLE TV+ – OFERTA POZOSTAWIA WIELE DO ŻYCZENIA

Oczywiście – ale do tego nie było potrzebne urządzenie – szybko przekonałem się, że oferta Apple TV+ pozostawia wiele do życzenia. Kilka oryginalnych produkcji za 25 zł miesięcznie? Gdybym miał płacić abonament, to na pewno bym zrezygnował. Nie o TV+ mi jednak chodziło, a o możliwość zebrania wszystkiego w jednym miejscu: Spotify, HBO GO, Apple TV, Netflixa itd. Oczywiście w Smart TV też to jest, ale tutaj mam kompleksowe rozwiązanie, a przede wszystkim sterowanie iPhonem. Najważniejsze jednak jest to, że działa Apple TV, a tam bogata oferta VOD, w dobrej cenie i mega jakości.

Wieści z Rozładowani.pl