Niestety, tak jak to bywa w przypadku większości dużych premier, pecetowe God of War także ma problemy techniczne. Twórcy gry przygotowali jednak rozwiązania dla najczęściej spotykanych bugów.

God of War od samej premiery na komputerach osobistych radzi sobie świetnie. Ciągle utrzymuje się na pierwszym miejscu listy bestsellerów na Steamie, a 97% recenzji gry na wspomnianej platformie to komentarze pozytywne. Produkcja pobiła też dotychczasowy rekord ilości graczy w jednym momencie w tytułach przygotowanych przez Sony, dobijając do 73 tysięcy. Wcześniej najlepszy wynik należał do Horizon: Zero Dawn (56 tysięcy).

R E K L A M A

Niestety niektórzy doświadczają pewnych problemów z rozgrywką. Jeśli jesteście w gronie osób, które napotkały na kłopoty podczas ogrywania God of War, sprawdźcie poniższe rozwiązania przygotowane przez twórców gry – może okażą się dla Was pomocne.

Not enough available memory w God of War

Twórcy potwierdzają, że taki komunikat często pojawia się u osób z procesorami Intel 12. generacji, jednak dotyczy on też innych procesorów. Gracze posiadający inne CPU proszeni są o zgłaszanie błędu pod tym linkiem. W oczekiwaniu na naprawienie problemu warto podjąć sugerowane działania, które mogą rozwiązać go już teraz.

1. Upewnij się, że karta graficzna na płycie głównej jest wyłączona.

 1. Otwórz Panel sterowania NVIDIA.
 2. Wybierz „Zarządzaj ustawieniami 3D” w sekcji „Ustawienia 3D” na lewym pasku bocznym.
 3. Upewnij się, że wybrana została opcja „Ustawienia globalne” i przejdź do „Karta graficzna renderująca OpenGL”.
 4. Kliknij rozwijaną listę po prawej stronie i upewnij się, że jest ona ustawiona na Twoje GPU zamiast „Wybór automatyczny”.

2. Zweryfikuj aktualną ilość dostępnej pamięci w Menedżerze zadań.

 1. Wciśnij Ctrl+Shift+Esc i przejdź do zakładki „Wydajność”.
 2. Wybierz opcję „Pamięć” w tym oknie.

3. Spróbuj zamknąć pozostałe aplikacje, które zużywają dostępną pamięć, takie jak przeglądarki internetowe, inne gry, klienty czatu.

4. Spróbuj uruchomić ponownie komputer.

Button prompts are incorrect (nieprawidłowe oznaczenia przycisków)

Dla kontrolerów DUALSHOCK:

 1. Otwórz bibliotekę Steam
 2. Wybierz „God of War”
 3. Kliknij koło zębate z prawej strony i wybierz „Właściwości”
 4. W menu z lewej strony wybierz „Kontroler”
 5. Zmień opcję „Override” na „Disable Steam Input”

Dla kontrolerów DUALSENSE:

Kontrolery DUALSENSE działają prawidłowo z PC jedynie przy połączeniu USB. Jeśli chcesz używać DUALSENSE z prawidłowymi oznaczeniami przycisków, podłącz swój kontroler przy użyciu kabla.

Kratos nie mówi po polsku. Przedsprzedażowa wpadka polskiej edycji gry God of War: Ragnarok

Oprócz wyżej wymienionych błędów twórcy pracują nad rozwiązaniami problemów z akceleracją myszy, spadkami wydajności z kartami graficznymi AMD i „wyciekami pamięci”. Całą dyskusję dotyczącą wszystkich tych kłopotów znajdziecie pod tym linkiem. Jest ona na bieżąco aktualizowana, więc możliwe, że już lada chwila otrzymamy kolejne propozycje rozwiązań.