Jeśli posiadasz sprzęt od Apple zakupiony za czasów „panowania” Tima Cooka, to właśnie CEO Apple powinien być Ci wdzięczny. Oczywiście to jest spora „pośredniość” takiego twierdzenia, ale faktem jest, że Tim Cook dołączył właśnie do grona miliarderów.

Bloomberg opublikował właśnie najnowszy raport na temat najbogatszych ludzi. W gronie tym pierwszy raz znalazł się CEO Apple, Tim Cook, którego majątek przekroczył miliard dolarów. Jest on jednak nietypowym członkiem „klubu miliardera”.

Okazuje się, że Tim Cook należy do grona nielicznych (serio, można ich policzyć na palcach połowy jednej ręki), którzy należą do klubu, ale nie są założycielami, albo współzałożycielami firm, gdzie są dyrektorami generalnymi. W czołówce oczywiście znajduje się Jeff Bezos. Szef Amazona „uciułał” bagatela 187 miliardów dolarów i zajmuje zacne pierwsze miejsce. Co ciekawe miliarder Elon Musk jest „dopiero” dziesiąty, ale ma już na koncie prawie 69 miliardów. W TOP 10 znajdują się oczywiście jeszcze takie gwiazdy, jak Mark Zuckerberg (102 miliardy) czy Bill Gates (121).

Wracając jednak do tezy, którą zawarłem na początku tego tekstu – tak, jestem przekonany, że kupując najnowsze sprzęty od Apple, przyczyniliśmy (yes, yes – Apple to mój słaby punkt jakby ktoś nie wiedział) do bogactwa Tima. Ceny w ostatnich latach szybują nieporównywalnie szybciej niż w czasach poprzedniej władzy. Nie ma co się łudzić, że globalny kryzys wywołany pandemią obniży ceny nowych iPadów czy też iPhone’ów. Nic bardziej mylnego – będą one najpewniej droższe, a w najlepszych wypadku w podobnych cenach, co zeszłoroczne modele.

Apple rusza z publiczną betą MacOS Big Sur, chętni?

Jaka jest przyczyna? Jeśli uważnie czytaliście powyższe akapity, to odpowiedź przyjdzie sama. „Nad” Timem Cookiem znajduje się kilka sław, które z pewnością CEO Apple chce przegonić. A do tego potrzeba naszej gotówki. Oczywiście z przymrużeniem oka ;)

Nowe modele iPhonów zostaną pokazane najprawdopodobniej w przyszłym miesiącu, ewentualnie w październiku. Przecieków jest mnóstwo, ale zero konkretnych informacji.

To jak? Czujecie się dumni, że pomogliście Timowi i dzięki temu znalazł się w elitarnym gronie miliarderów?

źródło: Bloomberg | TheVerge