Gdzie możemy znaleźć funkcję Back Tap?

Aby uruchomić i skonfigurować funkcję Back Tap należy otworzyć Ustawienia, a następnie wybrać

  • Dostępność > Dotyk > Stuknięcia w tył

Funkcja jest dostępna od modelu iPhone 8 i wzwyż. Po zezwoleniu na działanie funkcji możemy wybrać co robi nasz telefon przy dwóch lub trzech stuknięciach w tylną obudowę. Jest kilkanaście funkcji do wyboru, a jedne z popularniejszych to wyciszanie urządzenia, blokowanie ekranu czy zrzuty ekranu. Zanim zaczniemy na stałe korzystać z nowo poznanej funkcji, warto ją najpierw przetestować. Niestety niektórzy użytkownicy skarżą się, że funkcja jest zbyt czuła i potrafi się włączyć, gdy użytkownik ma telefon np. w kieszeni. Jeżeli nie chcemy dalej korzystać z funkcji, wyłączamy ją tak samo jak ją włączyliśmy.

Kolejny Event Apple już 10 listopada! Zobaczymy aż 3 nowe MacBooki z procesorami Apple

Czy funkcja się przyjmie?

Warto wspomnieć, że Apple nie jest pierwszym producentem, który wprowadził sterowanie przy pomocy obudowy telefonu – wcześniej podobne rozwiązanie było pokazane chociażby w Google Pixel 2, ale nie zostało przyjęte zbyt ciepło. Mimo tego, szansa na sukces jest duża – wszak to iPhone i Apple zrewolucjonizowały rynek smartfonów. Co prawda iPhone nie był pierwszym smartfonem, ale biorąc pod uwagę co oferował był zwyczajnie najlepszy. Każdy zapewne wie, że iPhone rzadko przedstawia jakieś rozwiązanie jako pierwszy – ale na pewno jako pierwszy doprowadza te rozwiązania do perfekcji.

iPhone 12 z ładowaniem zwrotnym, którego nie użyjesz?

Jeżeli chodzi o funkcję Back Tap, na plus na pewno można zapisać możliwość obsługi przez zewnętrzne etui. Osobiście uważam, że nie jest to bardzo przełomowa funkcja, tak jak chociażby tryb picture in picture, ale nadal ma duże szanse na pozytywne przyjęcie. Przy prawidłowym działaniu może stać się nieodłączną częścią iPhone’ów, jak wiele opcji przed tą.


Autorką artykułu jest Dominika Kłosińska.


Posłuchaj nas!