Masz iPhone 8? Rusza nowy program napraw za free!

Masz iPhone 8? Rusza nowy program napraw za free!

Opublikowano 4.09.2018 9:07 Aktualizacja: 4.09.2018 10:39 -


Apple ogłosiło dzisiaj uruchomienie nowego programu naprawy płyt głównych w iPhone 8. Jest to następstwo znalezionej wady fabrycznej, która powodowała restarty urządzenia, jego zawieszanie się czy nawet tzw. uceglenie, czyli przekształcenie telefonu w kawałek metalu i elektroniki. Cała naprawa będzie wykonana na koszt Apple.

Według Apple “bardzo mały procent” urządzeń iPhone 8 zostało wyprodukowanych z wadliwą płytą główną i które kwalifikują się do jej bezpłatnej wymiany. Swoją drogą Apple dość często używa zwrotu małego procentu nie bez powodu. Po pierwsze, przy tak wielkiej sprzedaży operowanie w sztukach wywołałoby szok. Po drugie sami nie wiedzą, ile iPhone-ów 8 funkcjonuje do dziś. Możliwe, że dużo osób nie mogło doczekać się wymiany i zrobili to na własną rękę.

Krok pierwszy – zweryfikuj

Aby sprawdzić, czy twój iPhone 8 zalicza się do tych szczęśliwych, który daje przepustkę do odnowienia telefonu, Appe uruchomiło specjalną stronę www. Po wejściu na poniższy link należy jedynie wpisać swój numer seryjny, aby otrzymać jasną odpowiedź.

Strona Apple z weryfikacją

Apple twierdzi, że uszkodzone jednostki zostały sprzedane między wrześniem 2017 roku a marcem 2018 roku w Chinach, Hongkongu, Indiach, Japonii, Makao, Nowej Zelandii i USA. Mając na uwadze, jak kwitnie biznes ściągania telefonów spoza Europy, nie oznacza to, że jesteś bezpieczny. Jeżeli tylko kupiłeś telefon gdzieś na aukcji czy poprzez ogłoszenie, lepiej sprawdź swój numer seryjny.

Uprzedzam, że płyta zastosowana w iPhone 8 Plus nie jest objęta programem. Jeżeli więc masz podobne objawy do opisanych, to zwyczajnie masz problem.

Krok 2 – negocjacje albo wysyłka

Klienci, którzy mają uprawnione urządzenie, mogą umówić się na wizytę w sklepie detalicznym Apple, skontaktować się z autoryzowanym usługodawcą Apple lub zamówić dostawę poprzez pocztę. Apple twierdzi, że naprawa jest ograniczona do oryginalnego kraju lub regionu zakupu. Może to być pewien problem dla nas, ale wielokrotnie przekonałem się, że nawet jeżeli urządzenie pochodzi z USA, w Polsce udaje się przepchnąć naprawę. Apple podchodzi do wielu tematów globalnie, dlatego też naprawy gwarancyjne udaje się zrealizować w Polsce, pomimo innego pochodzenia telefonu. W najgorszym wypadku może okazać się, że wysyłka telefonu do USA też będzie bardziej opłacalna, bo wymiana płyty to spory koszt.

Krok 3 – nie bądź cwaniak

Uprzedzając ewentualne pytania, Apple zastrzega sobie, że jeżeli iPhone 8 ma uszkodzenia, które utrudniają wykonanie naprawy płyty głównej, jak np. pęknięty ekran, musi zostać on naprawiony przed dostarczeniem usługi przez Apple. Przykro mi, nie może być za pięknie.

Wieści z Rozładowani.pl