Masz iPhone 5? Apple ostrzega: będą konsekwencje!

Masz iPhone 5? Apple ostrzega: będą konsekwencje!

Opublikowano 28.10.2019 10:13 -


Nie wiem, jak dużo jest osób, które jeszcze korzystają z iPhone’a 5, ale Apple najwidoczniej wie i właśnie postanowili wystosować do nich apel. Model został zaprezentowany w 2012 roku, zatem jest już dość wiekowy. Mimo to cieszy się popularnością i stabilnością, co jest wizytówką sprzętów od Apple. Teraz firma apeluje o aktualizację oprogramowania.

Chodzi o te osoby, które nie dokonały jeszcze aktualizacji systemu operacyjnego do wersji 10.3.4. Przyczyn może być wiele, na pewno informacje o tym, że gigant z Cupertino kolejnymi aktualizacjami spowalnia telefony, aby użytkownik kupił nowe urządzenie, nie pomagają.

Firma apeluje, aby aktualizacja odbyła się maksymalnie przed 3 listopada. Czemu akurat wtedy? Według Apple, jeśli użytkownicy tego nie zrobią, nie będą mogli przeglądać internetu w urządzeniu, korzystać z App Store, wysyłać e-maili, a dostęp do iCloud nie będzie możliwy. Wszystko za sprawą problemów związanych z czasem podawanym przez GPS. Problem zaczął pojawiać się już w kwietniu tego roku w wielu urządzeniach.

Jeśli wiec korzystacie z iPhone 5 i zapomnimy wykonać aktualizację nic straconego. Mając kopię zapasową, możemy odzyskać telefon za pomocą komputera Mac lub też PC. Wtedy dokonamy aktualizacji. I tylko wtedy, bo po 3 listopada aktualizacje bezprzewodowe z iCloud nie będą możliwe.

iPhone 5 i starsze modele wymagają aktualizacji

Oczywiście problem nie dotyczy tylko posiadaczy modelu 5, ale także tych ze starszymi modelami, a także korzystających z iPada do czwartej generacji. Tam już konsekwencje będą znacznie mniejsze i ogranicza się do dezaktywowania funkcji GPS.

Szacuje się, że przez pierwszy rok od premiery na świecie sprzedano ponad 70 milionów iPhone’a 5, wtedy zastąpił go model 5S. „Piątka” była przełomowym modelem, bo posiadała sporo większy, 4-calowy wyświetlacz.

źródło: digitaltrends.com

Wieści z Rozładowani.pl