Masz dość reklam w TV? Aplikacja powie Ci, kiedy się zaczną i skończą!
Masz dość reklam w TV? Aplikacja powie Ci, kiedy się zaczną i skończą!

Opublikowano 20.03.2019 9:50 -


Często mam tak, że widząc jakieś rozwiązanie, które właśnie wchodzi w życie, dochodzę do wniosku, że „przecież to powinno być już dawno!”. Tak było z trybem ciemnym, który podbija ostatnio wszelkie urządzenia, tak jest też z aplikacją, która pojawiła się wczoraj – Advoider Lite. Reklamy w TV pójdą w zapomnienie.

Szybko takie rozwiązania stają się codziennością i wydaje się, że są od zawsze. Dziwne jest, że nikt nie wpadł na to wcześniej, a może wpadł, ale paradoksalnie wcale nie jest łatwe zrobienie tego, co zrobili producenci Advoider Lite. Aplikacja informuje nas o tym, kiedy rozpocznie się reklama na danym kanale oraz kiedy się zakończy. To oczywiście nie są wszystkie jej funkcje.

Zacznijmy od początku. Aplikacja jest już dostępna na iOS i Android, do pobrania jest za darmo (o subskrypcjach w dalszej części wpisu). Przy pierwszym uruchomieniu, apka zapyta nas jaką listę kanałów chcemy wyświetlać. Do wyboru mamy najpopularniejsze platformy, m.in.: nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Multimedia, listę kanałów DVD-T, a także inne. Następnie możemy wybrać powiadomienia typu „push”, które będą nas informować o rozpoczęciu i zakończeniu reklam w telewizji. Na tę chwilę aplikacja monitoruje 16 stacji, jednak w planach jest wprowadzanie kolejnych.

Advoider Lite ma dostęp do tygodniowego programu telewizyjnego EPG, dzięki czemu możemy sobie ustawić także powiadomienie o konkretnym programie. Testowałem przez cały dzień aplikację i muszę przyznać, że praktycznie nie zawodzi. Jeden raz pomyliła się o 30 sekund, ale dotyczyło to programu na żywo, więc w pewnym sensie rozumiem tę wpadkę, gdyż programy na żywo cechują się swoimi prawami i niekiedy reklamy wchodzą jako wymuszone sytuacją. Oczywiście jak tylko reklama się pojawiła, to aplikacja zaktualizowała informacje o czasie jej zakończenia.

Advoider Lite – co nam daje?

Tu chyba nie muszę specjalnie zachwalać apki. Każdy – poza fanami reklam rzecz jasna – na pewno niejeden raz rzucał epitety w kierunku niekończących się bloków reklamowych. Teraz bez problemu możemy sobie zaplanować czas wolny w trakcie oglądania filmu czy serialu. Ważną funkcją jest także wspomniana przypominajka o programach, aczkolwiek to rozwiązanie znane jest już w innych apkach.

Aplikację dostarczyła firma Qdiqo. Joanna Słonimiec, project manager firmy tak opisuje nową apkę:

„Projektując aplikację Advoider Lite, chcieliśmy stworzyć produkt, który będzie pełnił rolę osobistego “asystenta telewizyjnego”. Użytkownik, nie tylko będzie otrzymywał powiadomienia z informacją, kiedy rozpocznie się lub zakończy reklama, ale także m.in. sprawdzi program TV, przeczyta opis serialu, przejrzy daty jego kolejnych emisji lub powtórek, czy ustawi, za pomocą jednego kliknięcia, przypomnienie o nim”.

Advoider Lite – pakiety

Jak wspomniałem, samo pobranie aplikacji jest darmowe. Na początku otrzymujemy bezpłatny, 14-dniowy okres próbny. Wystarczy na ekranie startowym wybrać opcję DEMO. Następnie możemy skorzystać z kilku planów abonamentowych:

  • 4,99 zł za miesiąc;
  • 12,99 zł za 3 miesiące;
  • 23,99 zł za 6 miesięcy.

Zachęcam do skorzystania z aplikacji i sprawdzenia jej „w praniu”. Dwa tygodnie darmowego okresu próbnego, to wystarczający czas, aby przekonać się do zasadności wydania pieniędzy na płatną wersję.