Aplikacja na razie jest w fazie rozwoju, ale już można ją pobrać i testować. Twórcy zapewniają, że uruchomią niebawem akcje zbierania finansowania na Kickstarterze, aby stale polepszać narzędzie, bo tak można nazwać tą apkę.

Apple Watch – nauka gry na gitarze

Jak działa aplikacja? Jest to rozwiązanie wręcz banalne w prostocie, a jednocześnie mocno zaawansowane. Wystarczy odpalić aplikację i wybrać odpowiednie funkcje. Następnie zegarek odwrócić na swojej ręce, tak aby podczas gry widoczny był ekran. Aplikacja rozpozna chwyty na gitarze i będzie nas instruować, jak mamy grać. Zresztą – co będę opisywał, zobaczcie sami:

Jak widać system nauki dzięki aplikacji jest zupełnie inny niż w przypadku standardowych lekcji. Tutaj od razu przystępujemy do grania, a twórcy zapewniają, że wystarczy 10 minut, aby zagrać swój pierwszy utwór. Ja podejmuję wyzwanie i poprosiłem o dostęp do wersji beta aplikacji. Na pewno podzielę się wrażeniami, a jak dobrze pójdzie, to także pierwszymi nagraniami. Kilka razy podchodziłem do nauki gry na gitarze w formie tradycyjnej, ale nic z tego nie wychodziło. Zobaczymy, jak będzie tym razem.

I tak – będę zachwalał po raz setny, albo i tysięczny urządzenia Apple, bo nie tylko bawią, ale także uczą.

O dostęp do aplikacji możecie poprosić pod tym linkiem i pomóc w rozwoju narzędzia.


Posłuchaj nas!