„Twoje wybory. Twoja drużyna. Twój Shepard. Przeżyj jeszcze raz legendę w zremasterowanej wersji świetnie ocenianej trylogii” – czytamy w oficjalnej zapowiedzi, którą opublikowano w kanałach Social Media EA.

Zobacz także: Gry MMO – w co zagrać? Lista darmowych i płatnych gier

Zremasterowana trylogia będzie nosić tytuł „Mass Effect: edycja legendarna” i ukaże się wiosną 2021 roku. W jej skład wejdą pierwsze trzy części serii oraz wszystkie wydane do nich dodatki i DLC pokroju dodatkowych pancerzy czy uzbrojenia.

Za remaster odpowiadają sami twórcy, czyli studio BioWare. Autorzy gier zdradzili, że pracują nad tym projektem od wielu miesięcy. Nie będzie to jednak całkowity remake, a „aktualizacja tekstur, shaderów, modeli, efektów i innych elementów technicznych”. Szkoda, bo świetnie byłoby zobaczyć nową wersję np. na silniku Unreal Engine 4. Trzeba jednak pamiętać, że gry z serii „Mass Effect” to produkcje z ogromną ilością treści, więc ich odtworzenie na nowym silniku mogłoby być co najmniej czasochłonne.

Zobacz także: Gry na 2 osoby – w co zagrać razem?

BioWare zdradziło także, że powstaje nowa część serii. Póki co wiadomo o niej tylko tyle, że prace nad nią są w bardzo wczesnym stadium. Będzie to następca „Mass Effect: Andromeda”, czyli pierwszej części, gdzie głównym bohaterem nie jest już komandor Shepard. Gra spotkała się z mieszanymi reakcjami, szczególnie krótko po premierze. Tytuł był niedopracowany, szczególnie pod kątem mimiki postaci. Z czasem jednak, po aktualizacjach, produkcja zdobyła sobie sympatię części graczy.