Marika zdradziła szczegóły o flagowym modelu Fenix 6, 6S oraz topowy 6X, który może być doładowywany energią słoneczną. Oprócz nich na IFA 2019 pojawiły się nowe modele Venu, Vivoactive oraz Vivomove.

Venu

Nowy smartwatch GPS z kolorowym wyświetlaczem AMOLED oraz rozszerzoną gamą funkcji monitorujących organizm przez całą dobę. Bateria pozwala na pracę do 6 dni i obsługuje szybkie ładowanie.

„Z dumą prezentujemy pierwszy smartwatch Garmin z wyświetlaczem AMOLED. Venu to nowa jakość animowanych treningów i żywe kolory personalizowanych tarcz zegarka. Wszystko w parze ze standardami Garmin, który nie uznaje kompromisów w zakresie żywotności baterii.” mówi Dan Bartel, wiceprezes Garmin ds. sprzedaży.

73F1E418 9B78 4CC9 8172 75DB31A678AA

Venu oferuje najszerszą na rynku gamę funkcji monitorujących zdrowie przez całą dobę. To między innymi zaawansowany pomiar snu oparty na wskazaniach pulsoksymetru, monitoring oddychania, alerty dotyczące nieprawidłowości pracy serca, kalendarz cyklu menstruacyjnego, pomiar poziomu stresu oraz nawodnienia organizmu. Na podstawie wyników, zegarek dostarcza wskazówek takich jak przypomnienia o zalecanym odpoczynku czy ćwiczenia oddechowe. Innowacyjna funkcja Body Battery mierzy poziom energii organizmu przez całą dobę, na podstawie której można znaleźć optymalny czas na zaplanowanie treningu, odpoczynku lub drzemki.

Dzięki wykorzystaniu jasnego i wyraźnego wyświetlacza AMOLED, zegarek pozwala na wyświetlanie animowanych wskazówek podczas treningów siłowych, jogi, kardio i pilatesu. Dzięki temu można ćwiczyć w dowolnym miejscu i czasie, wyświetlając wybrany trening wprost na swoim nadgarstku. Bogaty zestaw opcji treningowych Venu obejmuje wstępnie załadowane treningi na zegarku, zaplanowane treningi dostępne do pobrania z Garmin Connect oraz możliwość stworzenia personalizowanych profili treningowych. Dodatkowe darmowe plany treningowe Garmin Coach pomogą przygotować się do biegu na 5 km, 10 km lub półmaratonu i są dostosowane do kondycji i stanu wytrenowania użytkownika. Cele treningowe i funkcja virtual partner pomagają zmotywować się podczas wymagających przygotowań do startu.

Z GPS, nadgarstkowym pomiarem tętna Elevate  i ponad 20 wbudowanymi aplikacjami sportowymi, w tym pilates, joga, bieganie, pływanie na basenie, golf i wiele innych, Venu jest gotowy, by nadążyć za zróżnicowanym i aktywnym stylem życia. Venu oferuje nowe ćwiczenia oddechowe, które pomogą się skoncentrować i rozluźnić.

Kiedy przychodzi pora na odpoczynek, zaawansowany monitoring snu monitoruje jego fazy: lekkiego, głębokiego i REM. Nowa funkcja pomiaru oddechu mierzy liczbę oddechów na minutę, a Pulse Ox mierzy poziom saturacji. Zsumowane dane pomiarowe szacują jakość snu i regeneracji. Po przebudzeniu, użytkownicy mogą przejrzeć swoje statystyki w Garmin Connect i sprawdzić, czy poziom regeneracji jest wystarczający, aby czuć się wypoczętym i naładowanym energią następnego dnia.

Funkcje smart

 • Powiadomienia o połączeniach przychodzących, wiadomościach tekstowych, aktualizacjach z mediów społecznościowych, przypomnieniach z kalendarza i innych aplikacji. Użytkownicy systemu Android mogą odpowiadać na wiadomości tekstowe bezpośrednio z zegarka.
 • Muzyka: pobieranie utworów lub listy odtwarzania na zegarek, w tym utwory z serwisów streamingowych, takich jak Spotify, Amazon Music i Deezer, korzystaj z muzyki za pomocą bezprzewodowych słuchawek.
 • Garmin Pay: dzięki płatnościom zbliżeniowym można wyjść na trening zostawiając gotówkę i karty w domu. Usługa Garmin Pay dostępna jest w większości organizacji płatniczych na całym świecie. Wystarczy nacisnąć przycisk i zbliżyć zegarek do terminala.
 • Venu jest kompatybilne z większością smartfonów dostępnych na rynku (działających na systemach operacyjnych Android i iOS).

Dodatkowe informacje

 • Venu ma 1.2” wyświetlacz i dostępny jest w czterech wersjach kolorystycznych: czarnej ze złotymi detalami, jasnobeżowej z detalami w kolorze różowego złota, granatowej ze srebrnymi detalami oraz czarnej z szarymi detalami
 • Bateria wystarcza na do 6 dni pracy w trybie smartwatch lub do 6 godzin przy jednoczesnym używaniu GPS i muzyki.
 • Sugerowana cena detaliczna pomiędzy €349.99 a €379.99 w zależności od wybranej wersji kolorystycznej.

Vivoactiv 4

Garmin zaprezentował też smartwatche GPS vívoactive 4 i 4S z rozszerzoną gamą funkcji całodobowego monitorowania stanu zdrowia i kondycji. Popularna linia zegarków została wzbogacona o pełen pakiet innowacji takich jak m.in. pomiar faz snu z wykorzystaniem pulsoksymetru, monitorowanie energii organizmu Body BatteryTM oraz oddechu, alarmy dotyczące nieprawidłowości w rytmie serca, śledzenie cyklu menstruacyjnego, pomiar poziomu stresu, monitorowanie poziomu nawodnienia. Zegarki dostępne są w dwóch rozmiarach (40 mm i 45 mm) i wielu kolorach wykończenia. Z ekranem włączonym przez cały czas żywotność baterii wynosi do 8 dni w trybie zegarka. Seria vívoactive 4 została stworzona z myślą o tych, którzy żyją w ciągłym ruchu. Jest to jedna z kolekcji smartwatchy Garmin, które miały premierę podczas tegorocznych targów IFA w Berlinie.

Wierzymy, że formę powinno się mierzyć czymś więcej, niż tylko kilometrami pokonanymi na treningu. Nowa seria vívoactive 4 to zegarki stworzone dla osób, które mają holistyczne podejście do dbania o swoją kondycję. Z aplikacjami zegarka łatwiej jest kontrolować czy pijemy wystarczająco dużo wody, a funkcja Body Battery pomoże ocenić, czy ćwiczenia tuż po lunchu to na pewno dobry pomysł. Kiedy przychodzi pora na trening, vívoactive 4 oferuje szeroką gamę aktywności – od wgranych treningów siłowych, aż po ćwiczenia z pilatesu.” mówi Dan Bartel, wiceprezes Garmin ds. sprzedaży.

BBAB8C75 8E5F 4413 ADC0 D27F0614BCDA

Tym, którzy chcą zmienić swoją rutynę treningową, vívoactive 4 oferują dostęp do ponad 40 treningów siłowych, cardio, jogi i pilatesu. Animowane wskazówki są wyświetlane bezpośrednio na ekranie zegarka, są łatwe do powtórzenia, zwracają uwagę na właściwą postawę i technikę. Bogaty zestaw funkcji treningowych obejmuje wstępnie załadowane treningi na zegarku, zaplanowane treningi dostępne do pobrania z Garmin Connect oraz możliwość stworzenia personalizowanych profili treningowych. Dodatkowe darmowe plany treningowe Garmin Coach pomogą przygotować się do biegu na 5 km, 10 km lub półmaratonu i są dostosowane do kondycji i stanu wytrenowania użytkownika. Cele treningowe i funkcja virtual partner pomagają utrzymać motywację podczas wymagających treningów.

Zegarki Vívoactive 4 pozwalają użytkownikom zapisywać swoje ulubione utwory i listy odtwarzania – także z zewnętrznych serwisów streamingowych, takich jak Spotify, Amazon Music i Deezer. Funkcje bezpieczeństwa i śledzenia w vívoactive 4 zapewniają spokój ducha i uwzględniają wykrywanie zdarzeń (podczas wybranych treningów), a w razie wypadku automatyczne wysyłanie wiadomości z lokalizacją do bliskiej osoby.

Innowacyjna funkcja Body Battery pozwala użytkownikom sprawdzić poziom rezerw energii organizmu w dowolnym momencie, co może być przydatne podczas planowania treningów, odpoczynku i odpowiedniej pory na sen. Wykorzystując kombinację danych obejmujących pomiar stresu, zmienności tętna (HRV), snu i aktywności, Body Battery wskazuje wyniki w skali 1-100. Wysokie wartości wskaźnika oznaczają dobrą porę na trening, natomiast niższe – czas na odpoczynek.

Zaawansowany monitoring snu monitoruje fazy snu: lekki, głęboki i REM. Nowa funkcja pomiaru oddechu mierzy liczbę oddechów na minutę, a Pulse Ox mierzy poziom saturacji. Zsumowane dane pomiarowe szacują jakość snu i regeneracji. Po przebudzeniu, użytkownicy mogą przejrzeć swoje statystyki w Garmin Connect i sprawdzić, czy ich poziom regeneracji jest wystarczający, aby czuć się wypoczętym i naładowanym energią następnego dnia.

Z GPS, nadgarstkowym pomiarem tętna Elevate  i ponad 20 wbudowanymi aplikacjami sportowymi, takimi jak pilates, joga, bieganie, pływanie na basenie i golf, zegarki vívoactive 4 są gotowe, by nadążyć za zróżnicowanym i aktywnym stylem życia. Pora złapać chwilę oddechu? vívoactive 4 oferuje nowe ćwiczenia oddechowe, które pomogą się skoncentrować i rozluźnić.

Powiadomienia o połączeniach, wiadomościach aktualizacjach z mediów społecznościowych, przypomnieniach kalendarza i innych aplikacji to jedna z podstawowych funkcji smart. Seria vívoactive 4 pozwala również korzystać z płatności zbliżeniowych Garmin Pay. Wystarczy dotknąć ekranu i zbliżyć zegarek do terminala. Personalizacja ustawień jest łatwa dzięki tysiącom gotowych do użycia darmowych tarcz, aplikacji i widżetów dostępnych w sklepie Connect IQ. Użytkownicy mogą także wgrać własne zdjęcia na ekran zegarka za pomocą Garmin Face It.

Vívoactive 4 (45mm) ma żywotność baterii do 8 dni w trybie smartwatch i do 6 godzin w trybie GPS z muzyką. Vívoactive 4S (40mm) ma żywotność baterii do 7 dni w trybie smartwatch i do 5 godzin w trybie GPS z muzyką. Zegarki są już dostępne na w sklepie Garmin.com w cenach od 279,99€ do 329,99€, w zależności od wybranego modelu.

Vivomove 3

Zaprojektowana najwyższą troską o design, nowa kolekcja zegarków- vívomove 3/3S, vívomove Style i vívomove Luxe – to połączenie klasycznej formy analogowego z zegarka ze wskazówkami i eleganckimi detalami z ukrytym wyświetlaczem, który daje dostęp do funkcji smart. Jeden ruch ręką wystarczy, by wskazówki przesunęły się, a na tarczy pojawiły dane dotyczące kondycji, zdrowia, powiadomienia z telefonu czy kalendarza. Seria vívomove to jedna z trzech linii smartwatchy Garmin, które zaprezentowane zostały podczas tegorocznych targów IFA w Berlinie.

Zegarki vívomove zostały zaprojektowane z myślą o tych, którzy chcą korzystać z nowoczesnych pomiarów fizjologicznych w zegarku bez rezygnowania z eleganckiego stylu, który pasuje do biura i wieczorowych kreacji. Szeroki wybór pasków i wersji wykończenia sprawia, że smartwatche z serii vivomove mogą być stylowym dodatkiem, który pozwala na bieżąco sprawdzać powiadomienia z telefonu, poziom stresu, energii i wiele innych parametrów.” mówi Susan Lyman, wiceprezes Garmin do spraw marketingu.

E66F3691 7090 4CC4 A38A 477038923E52

Oparta na modelu vívomove HR seria zegarków została wzbogacona o możliwość łączności z GPS za pośrednictwem smartfona, funkcję Garmin PayTM (w wybranych modelach) oraz funkcje wellness takie jak pomiar saturacji i Body Battery. Vívomove ma czas pracy na baterii do 5 dni w trybie smartwatch, a przełączenie go na tryb zegarka wydłuży pracę na jednym ładowaniu o dodatkowy tydzień. 

605FF7F6 6DAF 4448 8C0C D66E36C68F08 e1567724818271

Zegarek premium vívomove Luxe ma kopertę ze stali nierdzewnej o średnicy 42 mm i pasek z włoskiej skóry lub bransoletę Milanese. Na tarczy znajduje się ukryty kolorowy ekran dotykowy AMOLED, a interaktywne wskazówki, reagują na zawartość wyświetlaną przez smartwatcha. Szafirowa soczewka i eleganckie detale sprawiają, że vívomove Luxe to kwintesencja stylu i wyrafinowania.

E9867E24 04E7 45F9 A074 32D057CC7182

W vívomove Style z tkanymi i silikonowymi paskami posiada aluminiową kopertę o średnicy 42 mm i dostępną w różnych kolorach wykończenia. Ma też wytrzymałą soczewkę Corning® Gorilla® Glass i takie same interaktywne podwójne wyświetlacze AMOLED, jak vívomove Luxe.

Dostępny w dwóch wersjach (44mm i 39mm) vívomove 3/3S to idealny dodatek na co dzień z ramką ze stali nierdzewnej, wieloma kolorowymi paskami do wyboru i ukrytym ekranem dotykowym.


Podstawowe funkcje:

 • Powiadomienia o połączeniach przychodzących, wiadomościach tekstowych, aktualizacjach z mediów społecznościowych, przypomnieniach z kalendarza i innych aplikacji. 
 • Zaawansowane monitorowanie stanu zdrowia4: kompleksowy pakiet funkcji obejmuje zaawansowany pomiar snu oparty o dane z pulsoksymetru, pomiar pozniomu rezerw energii organizmu Body Battery, alerty o nieprawidłowościach w rytmie serca, śledzenie cyklu menstruacyjnego, pomiar poziomu stresu, nową funkcję do kontrolowania poziomu nawodnienia i wiele więcej.
 • Zegarek uzupełnia pomiar GPS danymi ze smartfona aby zwiększyć dokładność pomiaru podczas ćwiczeń na zewnątrz. 
 • Garmin Pay: płatności zbliżeniowej pozwalają wyjść i zostawić karty oraz gotówkę w domu (tylko w wersjach Style i Luxe). 
 • Funkcje fitness: mierzą pokonane kroki, piętra i minuty intensywnej aktywności, a także oferują pomiary ćwiczeń takich jak chodzenie, bieganie, cardio, joga, trening siłowy i inne. 
 • Kompatybilne z większością smartfonów dostępnych na rynku (działąjących na systemach Android i Apple).