Marzyliście kiedyś, żeby przenieść się do świata Mario? Super Nintendo World Park otwiera się już w lutym!

Opublikowano 1.12.2020 13:41 -


Jeśli jesteście fanami Mario (a kto nie jest?!), to na pewno kiedyś, w czasach młodości, w końcówce lat 90. zastanawialiście się, jakby to było przenieść się do świata małego hydraulika. Nintendo wychodzi nam naprzeciw i już w lutym otwiera się Park Super Nintendo World. Plany może pokrzyżować jedynie... pandemia.

Ciężko bowiem sobie wyobrazić korzystanie w pełni z atrakcji parku w dobie pandemii. Tego typu miejsca rozrywki charakteryzowały się do 2020 roku zabawą, a nie stresem związanym z przestrzeganiem obostrzeń epidemicznych.

Park Super Nintendo World od 4 lutego 2021 w Osace

Otwarcie nastąpi planowo na początku lutego przyszłego roku. Park wybudowano w Osace w Japonii. Jedną z ciekawszych atrakcji wydaje się rajd w Mario Kart. Tak samo, jak w mobilnej grze, która cieszy się olbrzymią popularnością, tak i w parku będziemy mogli poczuć się jak Mario. Bloomberg już teraz opublikował materiał wideo z takiej przejażdżki, zobaczcie zresztą sami:

Jak możemy przeczytać w relacji reporterki Kurumi Mori, w Mario Kart zakładamy okulary AR i ruszamy. Pojazdy zamocowane są na specjalnych szynach, nie jak w grze - na kołach. Oczywiście w rozszerzonej rzeczywistości tego nie odczuwamy i pędzimy niczym na czterokołowych pojazdach. Do towarzystwa możemy zabrać trzy osoby.

Universal/Twitter
Universal/Twitter

Park jest wybudowany w Universal Studios Osaka. Przez pierwsze miesiące pandemii cały teren był zamknięty. Bloomerg opisuje, że wszystkie obostrzenia są przestrzegane i samo funkcjonowanie parku jest bezpieczne. Na razie nie jest to miarodajne, bo dostęp do rozrywki mają głównie dziennikarze. Ciekawe, jak będzie sytuacja wyglądała po otwarciu. Na szczęście Japończycy to zdyscyplinowany naród i wszystko powinno być bezpiecznie.

źródło: Bloomberg

Wieści z Rozładowani.pl