Przecieki: Apple organizuje event pod koniec marca, iPhone 9 wreszcie w sklepach?

Opublikowano 18.02.2020 20:14 -


Nie tak dawno informowałem o tym, że niedługo powinna pojawić się premiera nowego iPhone’a, który ma być następcą SE. Wspominałem także, że koszt takiego modelu, może oscylować w okolicy 399 dolarów za sztukę (w USA). Teraz dowiadujemy się, że Apple najprawdopodobniej przygotowuje event, na którym nowy model zostanie zaprezentowany.

Według źródeł niemieckiej witryny, która specjalizuje się w tematach związanych z Apple, koniec marca jest terminem, kiedy Tim Cook wyjdzie na scenę. Według wyliczeń może to być wtorek, 31 marca.

Iphone 9 czy iPhone SE2?

Wtedy Apple najpewniej pokaże wreszcie nowy, budżetowy model iPhone’a. Model, który długo jest wyczekiwany, bo iPhone SE sprzed kilku lat przyjął się bardzo dobrze. Śledząc premiery z ostatnich lat, najbardziej prawdopodobną datą pojawienia się modelu w sklepach może być piątek, 3 kwietnia.

Nowy iPhone za 399$? Tak i to już za miesiąc

W ubiegłym roku event Apple odbył się 25 marca. Zapowiedziano wtedy nowe usługi – Apple News+, Apple Arcade i inne. 27 marca natomiast prezentowano nowe iPady. Jeśli wyżej wymienione daty się potwierdzą i iPhone 9 (albo SE2) pojawi się na początku kwietnia, to w tym samym czasie powinien zostać wypuszczony iOS w wersji 13.4. Nowa wersja systemu niesie szereg zmian, m.in. nowe funkcje iCloud Drive (udostępnianie folderów), oczywiście pojawią się też nowe Emoji.

iPad Pro również się pojawi?

Jest szansa, że w marcu zostanie zaprezentowany nowy iPad Pro. Dużo plotek pojawiło się na ten temat, sami pisaliśmy o przeciekach. Inne źródła mówią o planowanej macie ładującej, która jest już zapowiadana od kilku lat. MacBooków raczej trudno się spodziewać, ale pamiętajmy, że to Apple i może zaskoczyć.

Harmonogram na wiosnę jest zatem jasny: 31 marca event, 1 kwietnia aktualizacja iOS i premiera nowego sprzętu dwa dni później.

Wieści z Rozładowani.pl