Mario Kart Tour na telefonach już niedługo!

Mario Kart Tour na telefonach już niedługo!

Opublikowano 30.08.2019 19:13 -


Mario Kart to jedna z największych serii gier od Nintendo. Chociaż gra ta jest z nami na rynku od 1992 roku, dopiero teraz wydana zostanie na telefony. Podano już nawet datę premiery.

Tego tytułu nie trzeba nikomu przedstawiać. Wiele osób pozytywnie zareagowało, gdy Nintendo zapowiedziało wydanie gry na smartfony w lutym zeszłego roku. Niestety musieliśmy długo czekać, a i samo Nintendo przesuwało termin wydania gry.

Mario Kart Tour na koniec września

Odsłona gry na smartfony będzie nosić nazwę Mario Kart Tour i zadebiutuje w sklepach z aplikacjami Androida oraz iOS już 25 września. Gra nie będzie oparta na żadnej poprzedniej części, a rozrywka toczyć się będzie w nowy sposób.

Gra będzie bezpłatna, ale będą w niej występowały mikropłatności. Nintendo przygotowało konto Twitter dla fanów tego tytułu. Znajdziecie je pod nazwą @mariokarttourEN. Chętni mogą też już teraz skorzystać z „przedsprzedaży” zarówno w sklepie z aplikacjami na Androida, jak i iOS.

Trochę inna niż wszystkie

Niestety, jeśli szukasz identycznych wrażeń jak w starym, dobrym Mario Kart, to lepiej odnajdziesz się grając Beatch Buggy Racing. Dlaczego?

Mario Kart Tour obiecuje, że będziesz śmigać dookoła świata. Odwiedzisz Nowy Jork, Tokio, Paryż i inne słynne metropolie. Rozgrywka ma czerpać garściami z poprzednich odsłon. Przygoda ma się nigdy nie kończyć, bo w grze będą się pojawiać ciągle nowe tory. Postacie mają dobierać swój wygląd do aktualnej trasy. Gracz będzie miał za zadanie odpowiednio dopasować postacie, gokarty i lotnie — bo będą one działać różnie w zależności od toru. Premie, miejsca na używalne bonusy i wiele innych ciekawostek, która gra trzyma w zanadrzu, tym wszystkim ma kusić nowa gra.

Nie wszystko jest jednak takie różowe. Tak samo, jak Super Mario Run, Mario Kart przygotowano jako grę w trybie pionowym do obsługi jedną ręką. Sterowanie będzie mocno uproszczono i wielu osobom (jak mi) to się pewnie nie spodoba.

Gracze, którzy uzyskali dostęp do wersji Beta, narzekają na zbyt łatwy poziom gry. Niektórzy piszą nawet wprost o nudzie. Zdaniem innych da się to poprawić, ale wymaga to sporo pokory od Nintendo. Jak będzie naprawdę? Zobaczycie sami już 25 września!

Wieści z Rozładowani.pl