Tego tytułu nie trzeba nikomu przedstawiać. Wiele osób pozytywnie zareagowało, gdy Nintendo zapowiedziało wydanie gry na smartfony w lutym zeszłego roku. Niestety musieliśmy długo czekać, a i samo Nintendo przesuwało termin wydania gry.

Mario Kart Tour na koniec września

Odsłona gry na smartfony będzie nosić nazwę Mario Kart Tour i zadebiutuje w sklepach z aplikacjami Androida oraz iOS już 25 września. Gra nie będzie oparta na żadnej poprzedniej części, a rozrywka toczyć się będzie w nowy sposób.

R E K L A M A

Gra będzie bezpłatna, ale będą w niej występowały mikropłatności. Nintendo przygotowało konto Twitter dla fanów tego tytułu. Znajdziecie je pod nazwą @mariokarttourEN. Chętni mogą też już teraz skorzystać z „przedsprzedaży” zarówno w sklepie z aplikacjami na Androida, jak i iOS.

https://youtu.be/vgJO3000GXU

Trochę inna niż wszystkie

Niestety, jeśli szukasz identycznych wrażeń jak w starym, dobrym Mario Kart, to lepiej odnajdziesz się grając Beatch Buggy Racing. Dlaczego?

Mario Kart Tour obiecuje, że będziesz śmigać dookoła świata. Odwiedzisz Nowy Jork, Tokio, Paryż i inne słynne metropolie. Rozgrywka ma czerpać garściami z poprzednich odsłon. Przygoda ma się nigdy nie kończyć, bo w grze będą się pojawiać ciągle nowe tory. Postacie mają dobierać swój wygląd do aktualnej trasy. Gracz będzie miał za zadanie odpowiednio dopasować postacie, gokarty i lotnie — bo będą one działać różnie w zależności od toru. Premie, miejsca na używalne bonusy i wiele innych ciekawostek, która gra trzyma w zanadrzu, tym wszystkim ma kusić nowa gra.

Nie wszystko jest jednak takie różowe. Tak samo, jak Super Mario Run, Mario Kart przygotowano jako grę w trybie pionowym do obsługi jedną ręką. Sterowanie będzie mocno uproszczono i wielu osobom (jak mi) to się pewnie nie spodoba.

Gracze, którzy uzyskali dostęp do wersji Beta, narzekają na zbyt łatwy poziom gry. Niektórzy piszą nawet wprost o nudzie. Zdaniem innych da się to poprawić, ale wymaga to sporo pokory od Nintendo. Jak będzie naprawdę? Zobaczycie sami już 25 września!


Posłuchaj nas!