Przedsiębiorstwo postanowiło swoje kolejne działania także skupić wokół ułatwienia poruszania się po obcych terenach. Mowa o nowych możliwościach głosowych Google Maps, jakie ułatwią zdobywanie informacji miejscach za granicą. Funkcja dedykowana jest osobom, które pierwszy raz wybierają się do obcego kraju i mają problemy z właściwą wymową innego języka. Dzięki wymawianiu przez aplikację nazwy miejsca, do którego się kierujesz, z łatwością uzyskasz wskazówki od mieszkańców, jak tam dotrzeć. Jak to ma wyglądać w praktyce?

Mapy Google zostały aplikacją-poliglotą

Już niebawem Google Maps będzie w stanie wypowiadać się w kilku językach. Dotyczy to przede wszystkim nazw rozpoznawalnych zabytków różnych państw, które sprawiają turystom sporo problemów. W przypadku szukania drogi, jaką można dotrzeć do celu, zawsze istnieje możliwość poproszenia o pomoc tubylców. Aby oni jednak zrozumieli, co mamy na myśli, potrzebna jest choć minimalna znajomość języka, a przynajmniej była do niedawna. Teraz Google może nas wyręczyć, przedstawiając mieszkańcom danego kraju adres bądź miejsce, którego poszukujemy. Jest to pierwszy krok do tego, by przestać się gubić podczas zagranicznych wycieczek.

Jak będzie działała nowa funkcja Google Maps?

Najważniejszy wydaje się fakt, że turysta nie będzie musiał opuszczać aplikacji map. Wręcz przeciwnie, to w niej znajdzie nazwę poszukiwanego zabytku, którą w każdym momencie może poznać w lokalnym języku. Dokładnie działanie tej funkcji zostało przedstawione na poniższym gifie. Zaraz przekonacie się sami, że zwiedzanie w przyszłoroczne wakacje może okazać się zdecydowanie łatwiejsze, niż do tej pory.

google maps

Wielojęzyczność Map Google ma pojawić się w aplikacji zarówno na Androida, jak i iOS. Będzie w stanie wymówić poprawnie zabytki w takich językach, jak francuski, japoński, koreański, rosyjski i wiele innych. Wpis na firmowym blogu mówi o 50 językach na samym początku działania funkcji, później mają dołączyć do nich kolejne. Będziecie korzystać z takiej możliwości Google Maps?

Źródło: Blog Google