Google udostępnia nową wersje Map na urządzenia wspierające CarPlay. Zapowiada, że wkrótce pojawi się też nowa wersja Google Maps na Apple Watch. 

Mapy Google wykorzystają podzielony ekran CarPlay

Google chce wykorzystać nowe możliwości, które przyniosła wersja 13.4 systemu iOS w zakresie aplikacji CarPlay. Firma ogłosiła, że najnowsza wersja Map Google wspierać będzie wyświetlanie nawigacji w CarPlay na zasadzie podzielonego ekranu. Już teraz wszyscy użytkownicy samochodów, w których znajduje się CarPlay, mogą korzystać nowego udogodnienia. Pozwoli ono wyświetlanie w części ekranu nawigacji pochodzącej z Map Google, łącznie ze wskazówkami dojazdu, a w pozostałej przycisków kontrolujących multimedia, czy też informacje z kalendarza. Zatem bez konieczności wyłączania aplikacji Mapy Google możliwe jest przełączanie między utworami, czy też innymi plikami multimedialnymi, których słuchamy w czasie podróży. Do pewnego momentu CarPlay mógł korzystać z podzielonego ekranu tylko w zakresie nawigacji z Map Apple. Producent wraz z wersją iOS 13.4 rozszerzył taką możliwość na aplikacje firm trzecich. 

Mapy Google pojawią się na Apple Watch

Google zapowiedziało jeszcze jedną ciekawą rzecz. Mianowicie Mapy Google pojawią się ponownie na Apple Watch. Nowa wersja aplikacji pozwoli na wyświetlanie na ekranie Apple Watch wskazówek dotarcia do wyznaczonych na smartfonie miejsc. Jeśli w Mapach mamy ustawiony adres domowy lub zakładu pracy, to nawigacja może odbywać się bez udziału smartfona, a konkretnie wyznaczania miejsca docelowego. Ta nowość jednak nie jest jeszcze dostępna, a pojawi się dla wszystkich użytkowników w przeciągu kilku najbliższych tygodni. 

Źródło: Google


Posłuchaj nas!