Bardzo przydatna funkcja właśnie leci do aplikacji Google Maps na Androida. Od teraz możliwe będzie płacenie za bilety komunikacji miejskiej bezpośrednio w apce. Rozwiązanie to trafia w idealnym momencie, kiedy ludzie unikają korzystania z publicznych biletomatów, które dostępne są w autobusach i tramwajach.

Funkcja ta pojawi się już w Mapach Google w ciągu najbliższych kilku tygodni. Będzie stopniowo wdrażana i udostępniania. Dotyczy na razie trzech polskich miast: Wrocław, Łódź i Warszawa.

Jeśli korzystasz z transportu publicznego, będziesz mógł zaplanować podróż i zapłacić za przejazd i bezpośrednio z Map Google. Nie będziesz już musiał przełączać się między wieloma aplikacjami czy kupować biletów w biletomatach.

image1

Gdy zdecydujesz się na dojazd transportem publicznym i zobaczysz wskazówki dojazdu na Mapach, będziesz mógł wybrać opcję płatności telefonem za pośrednictwem kart kredytowych lub debetowych, które są już połączone z Twoim kontem Google Pay. Po wykupieniu biletu wystarczy przyłożyć telefon do czytnika lub pokazać bilet cyfrowy, aby szybko dostać się na pokład.

Możliwość płacenia za transport publiczny zostanie w Polsce uruchomiona w Warszawie, Łodzi i Wrocławiu i będzie dostępna dla wszystkich w ciągu kilku najbliższych tygodni. W ramach tej usługi będzie można też kupować bilety w wielu innych europejskich miastach, m.in. w Pradze i Mediolanie. 

/materiały prasowe Google/