Mapy Google pokażą Ci, abyś nosił maskę, a Mapy Apple, żebyś poddał się kwarantannie

Opublikowano 3.08.2020 10:23 -


Aplikacje Map od Google i Apple mogą wysyłać komunikaty dotyczące profilaktyki zdrowotnej w odniesieniu do COVID-19. Mapy od Google nakłaniają do noszenia masek, a Mapy od Apple o skorzystaniu z kwarantanny. 

Wygląda na to, że świat nie do końca radzi sobie z pandemią koronawirusa. Codziennie otrzymujemy komunikaty o kolejnych dużych liczbach zarażonych osób, również w Polsce. Niestety noszenie maseczek zostało sprowadzone do dyskusji na temat zasadności takiego działania. Nie inaczej wygląda sprawa z innymi zabiegami profilaktycznymi, które mają na celu zmniejszenie ryzyka zakażenia, a co za tym idzie, wpłynięcia na ograniczenie stopnia rozprzestrzeniania się wirusa. Abstrahując od względów politycznych, jakie również wkroczyły do dyskusji na temat noszenia maseczek, wiele się mówi o ich skuteczności w połączeniu z zachowaniem odpowiedniego dystansu społecznego. Sam aspekt noszenia maseczek propagowany jest nawet przez Facebooka, a teraz dołącza do niego Google.

Facebook przypomni użytkownikom o obowiązku noszenia masek

Google Maps powiadamia o noszeniu maseczek

O tym, że Facebook przypomni użytkownikom o noszeniu maseczek, wspominała już Kasia. Okazuje się, że Google również przyłoży swoją rękę do takiego informowania. Jak donosi portal 9to5Google, wykorzystana zostaje do tego aplikacja Google Maps. Na karcie “Odkrywaj” tuż pod mapą, ukazuje się komunikat o treści “Wear a Mask. Save Lives.”. Towarzyszy mu odpowiednia ikona, a także odsyłacz do porad w zakresie bezpieczeństwa i profilaktyki związanej z koronawirusem. Niestety, jak wiele nowych funkcji, komunikat nie jest wyświetlany nigdzie poza Stanami Zjednoczonymi, a szkoda. Pod tym względem zarówno Google, jak i Facebook ze swoimi komunikatami, mogliby wyjść poza teren USA, bo sytuacja na całym świecie jest nieciekawa.

Komunikat w Google Maps o noszeniu maseczek
Źródło: 9to5Google

Mapy od Apple informują o kwarantannie

W kwestie profilaktyki odnoszącej się do koronawirusa zaangażował się Apple i również wykorzystuje do tego swoją aplikację Maps. Serwis 9to5Mac informuje, że użytkownicy, którzy odbywali podróże międzynarodowe, zostali poprzez aplikację Mapy poinformowani o konieczności poddania się kwarantannie. W komunikacie znajduje się także odsyłacz do informacji na temat koronawirusa. 

Biorąc pod uwagę codzienny wzrost liczby zakażonych koronawirusem, warto docenić każdą formę nakłaniania ludzi do noszenia maseczek i przestrzegania innych zasad reżimu sanitarnego. Dbając o siebie, dbamy również o swoje otoczenie, czyli najbliższych.

Źródło: 9to5Google / 9to5Mac

Wieści z Rozładowani.pl