Aplikacje Map od Google i Apple mogą wysyłać komunikaty dotyczące profilaktyki zdrowotnej w odniesieniu do COVID-19. Mapy od Google nakłaniają do noszenia masek, a Mapy od Apple o skorzystaniu z kwarantanny. 

Facebook przypomni użytkownikom o obowiązku noszenia masek

Google Maps powiadamia o noszeniu maseczek

O tym, że Facebook przypomni użytkownikom o noszeniu maseczek, wspominała już Kasia. Okazuje się, że Google również przyłoży swoją rękę do takiego informowania. Jak donosi portal 9to5Google, wykorzystana zostaje do tego aplikacja Google Maps. Na karcie “Odkrywaj” tuż pod mapą, ukazuje się komunikat o treści “Wear a Mask. Save Lives.”. Towarzyszy mu odpowiednia ikona, a także odsyłacz do porad w zakresie bezpieczeństwa i profilaktyki związanej z koronawirusem. Niestety, jak wiele nowych funkcji, komunikat nie jest wyświetlany nigdzie poza Stanami Zjednoczonymi, a szkoda. Pod tym względem zarówno Google, jak i Facebook ze swoimi komunikatami, mogliby wyjść poza teren USA, bo sytuacja na całym świecie jest nieciekawa.

Komunikat w Google Maps o noszeniu maseczek
Źródło: 9to5Google

Mapy od Apple informują o kwarantannie

W kwestie profilaktyki odnoszącej się do koronawirusa zaangażował się Apple i również wykorzystuje do tego swoją aplikację Maps. Serwis 9to5Mac informuje, że użytkownicy, którzy odbywali podróże międzynarodowe, zostali poprzez aplikację Mapy poinformowani o konieczności poddania się kwarantannie. W komunikacie znajduje się także odsyłacz do informacji na temat koronawirusa. 

Biorąc pod uwagę codzienny wzrost liczby zakażonych koronawirusem, warto docenić każdą formę nakłaniania ludzi do noszenia maseczek i przestrzegania innych zasad reżimu sanitarnego. Dbając o siebie, dbamy również o swoje otoczenie, czyli najbliższych.

Źródło: 9to5Google / 9to5Mac


Posłuchaj nas!