Mapy Google poinformują teraz o prędkości na żywo. Wreszcie!

Mapy Google poinformują teraz o prędkości na żywo. Wreszcie!

Opublikowano 7.06.2019 11:19 -


Bez szumnych zapowiedzi, Google dodał właśnie do Google Maps prędkościomierze. Aplikacja będzie na bieżąco informowała o lokalnych ograniczeniach ruchu i prędkości, z jaką się przemieszczamy.

Funkcję można bez problemu wyłączyć i włączyć w ustawieniach aplikacji. Informacja o prędkości widoczna jest w lewym dolnym rogu ekranu w trakcie jazdy autem. Jest to jedna z funkcji, jakie są znane z aplikacji Waze, tej, którą 6 lat temu Google zakupił.

Z informacji, jakie znajdziemy w Internecie, wynika, że funkcja jest wdrażana stopniowo, jak to bywa w przypadku Google. Na tę chwilę użytkownicy zgłosili jej dostępność w Polsce, chociaż na iOS jeszcze tego nie widzę. Inne kraje, gdzie opcja ta się pojawiła to Argentyna, Australia, Belgia, Brazylia, Kanada, Czechy, Finlandia, Niemcy, Indie, Holandia, Portugalia, Szwecja, Tajwan, Wielka Brytania i oczywiście Stany zjednoczone. Z doniesień wynika, że na tę chwilę funkcja nie jest jeszcze dostępna w Android Auto.

Palisz marihuanę? Google się to nie podoba!

Na stronach pomocy technicznej Google znajdziemy informację, że funkcja ograniczenia prędkości służy tylko jako informacja, a biorąc pod uwagę, że GPS nie zawsze może być wiarygodny, nie powinno się brać tej informacji jako wyznacznik prędkości.  Podobnie może być z wprowadzoną właśnie opcją z prędkościomierzem.

Niewątpliwie jest to nowość w Mapach Google, ale pamiętajmy, że funkcje takie były dostępne już dawno w innych aplikacjach, takich jak wspomniane Waze czy też Sygic.

Wieści z Rozładowani.pl