Mapy Google ochronią Cię przed porwaniem

Mapy Google ochronią Cię przed porwaniem

Opublikowano 25.10.2019 9:02 -


Także w polskich Mapach Google pojawiła się ostatnio nowa funkcja bezpiecznej podróży i informowania o zjechaniu przez kierowcę z właściwej trasy. Opcja stworzona została głównie z myślą o rynku indyjskim, ale trafiła do aplikacji na całym świecie. To sposób Google na walkę z nieuczciwymi taksówkarzami, którzy chcieliby nabić taryfikator oraz z przestępcami większego kalibru, jak porywacze.

System działania nowej możliwości Map Googla jest bardzo prosty i polega na informowaniu o odstępstwach w trasie względem tej proponowanej przez aplikację. By skorzystać z nowej opcji, wystarczy wpisać punkt docelowy, wyznaczyć nową trasę i wybrać opcję “Podróżuj bezpiecznie” zamiast tradycyjnej nawigacji. Informację o przejeździe można też udostępnić na żywo znajomym. Prawdziwą nowością jest jednak zwrotna aktywność od Google — jeżeli kierowca zjedzie z wyznaczonego kursu, pojawi się odpowiednia o tym informacja i to zarówno u nas, jak i ewentualnego znajomego obserwującego nasz przejazd. W przypadku gdy zmiana trasy jest planowana, możemy ręcznie odkliknąć alert o zjechaniu z trasy.

Mapy Google z kolejnymi funkcjami

To już kolejne udogodnienie od Google dla użytkowników Map w ostatnim czasie. Nie tak dawno przecież kierowcy uzyskali możliwość dodawania nowych informacji o zablokowanych drogach czy innego rodzaju utrudnieniach. Wszystko po to, by jeszcze bardziej upłynnić dostawanie się z jednego punktu do drugiego oraz by zagwarantować możliwie wysoki poziom bezpieczeństwa podróży.

Pamiętajcie, że czas pojawienia się aktualizacji w Waszych telefonach może być różny. Na pewno jednak za kilka dni lub tygodni nowa opcja zawita również na Wasze smartfony.

Co sądzicie o podobnym rozwiązaniu? Będziecie korzystać? A może uważacie, że podobna funkcja jest zbędna? Jeżeli o mnie chodzi, to nie widzę w niej większej użyteczności, zwłaszcza że zwykle zawodowi kierowcy wciąż radzą sobie lepiej niż Mapa Google i faktycznie zbaczają z wyznaczonych przez nią kursów. Niemniej narzędzi do walki z oszustami i niebezpieczeństwami nigdy za mało. Może faktycznie ocalą kiedyś komuś życie? Oby nie było takiej potrzeby.

Wieści z Rozładowani.pl