Mapy Google są bardzo dobre. Niebawem mogą stać się jeszcze lepsze. Jak podaje serwis Android Police, Google pracuje nad wdrożeniem nowego interfejsu, który jest zbliżony do tego w Android Auto.

Nowy interfejs Map Google

Na opublikowanych przez Android Police screenach gołym okiem widać zmiany, a jednocześnie podobieństwo do Android Auto. Mapa nie będzie zajmować całej powierzchni ekranu. Na dole pojawi się oddzielny pasek, na którym zagoszczą dwie ikony. Pierwsza będzie skrótem do Asystenta Google. Druga wywoła „główny ekran”. Tuż nad nimi ulokowany został pasek zarządzania multimediami. Przyznaję, że bardzo wygodne rozwiązanie.

„Główny ekran” w Mapach Google

Po kliknięciu w  ikonę „głównego ekranu” pojawić się ma dostęp do innych aplikacji. Na screenach od Android Police możemy zauważyć, że pojawia się tam skrót do połączeń, wiadomości oraz aplikacji multimedialnych. Wśród nich można znaleźć Podcasty Google, Samsung Music, Spotify, Tidala, a także YouTube Music. Inny zrzut ekranu dodatkowo wśród prezentuje dostęp do Telegrama. Serwis Android Police podaje, że skrót połączeń wywoła tylko listę trzech ulubionych kontaktów, a także trzech ostatnich połączeń. Będzie też możliwość wykonania połączenia do innych osób za pośrednictwem oddzielnego przycisku dostępu do tej funkcji. Po przejściu do „ekranu głównego” możemy dostrzec też dodatkową ikonę na wcześniej omawianym dolnym pasku. To szybkie przejście do map.

Nowy interfejs na razie dostępny dla wybrańców

Android Police wskazuje, że dostęp do takiego interfejsu zależny jest prawdopodobnie od serwera. Dlatego też nie znaleziono nic na temat nowego interfejsu w najnowszych wersjach testowych Map Google.

Mapy Google będą jeszcze lepsze

Patrząc na te doniesienia, już nie mogę się doczekać, kiedy faktycznie Mapy Google zyskają taki interfejs. Będzie on bardziej intuicyjny niż aktualny, a przede wszystkim, użyteczniejszy.

Źródło: Android Police