Google coraz bardziej dostosowuje swoją usługę Mapy do pandemicznej rzeczywistości. Wkrótce pojawią się nowe funkcje, które dokładniej pokazują sytuację w okolicy. 

 Nowości w Mapach Google

Google zapowiedziało wprowadzenie do Map nowości, które mają wpłynąć na nasze poczucie bezpieczeństwa w związku z pandemią koronawirusa, a także nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia. Pierwszą z nowości będzie wyświetlanie większej liczby informacji na temat ilości przypadków zakażenia koronawirusem w miejscu, do którego zmierzamy. Pojawić się mają również dane na temat specjalnych wytycznych, o ile takie zostały ustanowione dla danego regionu, a także lokalizacje punktów testowania.

Informacje o zatłoczonej komunikacji miejskiej

Drugą nowością ma być wskazywanie informacji dotyczących zatłoczenia. Google podaje, że ta funkcja może być szczególnie przydatna w okresie przed świętami Bożego Narodzenia. Mapy Google mają prezentować, ile osób porusza się komunikacją miejską, jeśli chcemy utrzymywać dystans społeczny. Inną ciekawą funkcją ma być możliwość śledzenia dostawy jedzenia. Jeśli zamówimy posiłek z dostawą do domu bądź na wynos, w Mapach Google znajdziemy informacje na temat czasu przyjazdu dostawcy lub wydania nam jedzenia. Szkoda jedynie, że opcja ta będzie na razie ograniczona do Stanów Zjednoczonych, Kanady, Niemiec, Australii, Brazylii oraz Indii.

Asystent Google trafia do Map

W Mapach Google pojawić ma się również Asystent Google. To nowość, która według Google może ułatwić wykonywanie większej ilości czynności w trakcie prowadzenia samochodu. Wiadome jest, że w trakcie kierowania autem powinno się skupić na tej czynności i do tego też zmierza Google. Asystent dostępny w Mapach ma bowiem informować o przychodzących połączeniach, a tym samym umożliwiać je odbierać przy wykorzystaniu komend głosowych. Jednocześnie pozwoli na tworzenie i odczytywanie wiadomości SMS. Tyle w zakresie komunikacji, czas na funkcje multimedialne. Asystent Google umożliwi uruchamianie za pomocą głosu YouTube Music, Spotify oraz innych aplikacje do odtwarzania multimediów. Póki co, Asystent Google w Mapach pojawi się jedynie w Stanach Zjednoczonych.

Źródło: Google