Mapy Google jako gra typu Tower Defense

Opublikowano 4.04.2012 7:32 Aktualizacja: 4.04.2012 7:33 - 1


Na Prima Aprilis, Google przygotowało kilka ciekawych żartów. Pierwszy z nich to nowa klawiatura dla posiadaczy systemu operacyjnego Android, która ogranicza się do trzech przycisków, tzw. Gmail Tap. Jak zapewniał gigant, miała ona wiele zalet - m.in. nie zajmowała dużo miejsca na ekranie telefonu. Co ciekawe, nie wszyscy potraktowali żart z przymrużeniem oka, gdyż jak się okazuje aplikacja jest dostępna w Google Play :-)

Kolejny żart Google, który doczekał się własnej interpretacji, to mapy, które w dniu Prima Aprilis - zostały wystylizowane na 8bitową aplikację dla Nintendo NES. Pomysł był natchnieniem dla Duncan Barclay'a, który przy wykorzystaniu nowego interfejsu popularnych map przygotował grę typu Tower Defense o wdzięcznej nazwie MapsTD. Gry tego typu mają dość prosty scenariusz. Wystarczy poustawiać wszelkiego rodzaju działa/wieżyczki/armaty czy innego typu uzbrojenie, przy wyznaczonej trasie, w taki sposób by uniemożliwić przedostanie się przeciwnika z punktu A do punktu B.

maptd

W wypadku gry MapsTD jest analogicznie? Otóż po wyznaczonej na mapie trasie przemieszczają się czerwone ikony, natomiast naszym zadaniem jest rozmieszczenie ikon-działek, które uniemożliwią przedostatnie się czerwonych znaczników z punktu startu do punktu mety. Do dyspozycji mamy 6 różnego koloru ikon-działek, które charakteryzują się większą mocą uderzenia i większym zasięgiem. Oczywiście, najmocniejsze działka są naturalnie najdroższe i by je kupić, trzeba w pierwszej kolejności zdobyć trochę środków, niszcząc czerwone ikony, działkami o nieco mniejszym kalibrze i cenie.

Gra podzielona jest na rundy, gdzie start każdej kolejnej musi zostać potwierdzony przez użytkownika. Oczywiście brakuje efektów wizualnych jak i dźwiękowych, ale jako fan gier typu Tower Defense miałem niezły ubaw, oczywiście głównie z racji pomysłu i jego adaptacji niż grywalności, niemniej polecam taką rozrywkę do porannej kawy :-)

Wieści z Rozładowani.pl