Mapy Google idą w ślady Facebooka. Utworzymy publiczne wydarzenie

Mapy Google idą w ślady Facebooka. Utworzymy publiczne wydarzenie

Opublikowano 25.03.2019 12:23 -


Social media stale się rozwijają. Google co prawda zrezygnowało ze swojej społecznościówki Google+, ale stale rozwija inne usługi. Mapy Google otrzymają możliwość tworzenia wydarzeń.

Wzorem Facebooka, niedługo w Mapach Google będziemy mogli tworzyć wydarzenia tak, aby inni użytkownicy dowiedzieli się o tym, gdzie i kiedy je organizujemy. Według doniesień internautów niektórzy użytkownicy już mogą testować nową funkcję.

Mogą oni tworzyć wydarzenia publiczne, a następnie je udostępniać. Użytkownicy, którzy otrzymali dostęp do funkcji, znajdą ją w zakładce „Twój wkład” w mapach Google. Tam możemy utworzyć imprezę, spotkanie czy zgromadzenie publiczne. Dodatkowo taki event możemy opatrzyć opisem, utworzyć kategorie czy dodać załączniki.

Wszystko wskazuje na to, że funkcja ta jest w bardzo początkowej fazie rozwoju. Użytkownicy, którzy testowali usługę, piszą, że musieli czekać nawet godzinę, aż wydarzenie stało się widoczne. Dodatkowo pojawiały się problemy z interfejsem. Nie wiadomo na razie kiedy oficjalnie funkcja będzie dostępna, ani też, w jakich krajach się pojawi.

Przypomnijmy, że Google ostatnio dość mocno rotuje swoimi usługami. Zamykane są takie rozwiązania jak Google+ czy Inbox. Z drugiej jednak strony rozwija dość mocno Gmaila, Mapy Google, czy też przymierza się do budowy nowego CMS w kooperacji z WordPressem. Na uwagę zasługuje również rosnąca siła Google Tasks i Google Duo.

Wieści z Rozładowani.pl