Map Kit – niezależne mapy od Huaweia

Map Kit – niezależne mapy od Huaweia

Opublikowano 16.08.2019 20:11 -


Jeszcze niedawno przedstawialiśmy Wam pierwsze zebrane informacje dotyczące powstania Harmony OS oraz najnowszej aktualizacji EMUI 10. I tym razem kontynuujemy tematykę związaną z autorskimi rozwiązaniami Huaweia, który postanowił całkowicie się uniezależnić od amerykańskich rozwiązań.

W ten oto sposób, poza systemem operacyjnym dla wszystkich urządzeń oraz podpisaniem kontraktów na aplikacje mobilne dedykowane do tego oprogramowania, chiński producent powinien pójść zdecydowanie dalej. Już niedługo mają pojawić się autorskie mapy – Map Kit – które zastąpią aktualnie wykorzystywane Mapy Google. Jak to będzie wyglądało w praktyce?

Tak właśnie mają się prezentować mapy od Huawei. Czy będą konkurencją dla tych od Google?

Kolejny punkt na liście – Map Kit

Podczas ostatniej konferencji Huawei poinformowało, że już w październiku zamierza wypuścić na rynek własną aplikację z mapami. Ma ona pojawić się w miejscu dotychczasowych map z Google, do których dostęp już niedługo zostanie znacznie ograniczony. Chiński producent postanowił sobie za cel całkowite uniezależnienie się od Amerykanów, co zmotywowało go do intensywnych prac nad wieloma nowymi rozwiązaniami. W ten oto sposób powstała aplikacja Map Kit, przeznaczona głównie dla programistów wykorzystujących możliwości map w swoich projektach. Oznacza to, że przynajmniej na razie Huawei nie zamierza rezygnować z powszechnie udostępnianych aplikacji od Amerykanów.

Huawei odpowiada Samsungowi: Mate 30 Pro pojawi się za miesiąc

Jak ma wyglądać ostateczna wersja Map Kit?

W sieci pojawiło się wiele informacji mówiących o współpracy producenta z rosyjską firmą oraz amerykańską witryną turystyczną, które mają ułatwić wprowadzenie nowej funkcjonalności. Aplikacja ma być dostępna aż w 40 wersjach językowych w 150 krajach na terenie całego świata! Wśród możliwości Map Kit mają pojawić się między innymi rozszerzona rzeczywistość, rozpoznawanie zmiany pasa ruchu czy informacji w czasie rzeczywistym.

Honor Vision TV prezentuje się naprawdę świetnie! Sprawdźcie sami

Czy Google powinno się obawiać konkurencji?

Wstępny projekt Huaweia nie wygląda na tyle poważnie, by Google musiało się martwić o swoją pozycję. Na razie Map Kit ma obsługiwać tylko aplikacje deweloperskie, jednak z czasem producent na pewno zadba o poszerzenie funkcjonalności autorskiego programu. Stopniowe budowanie całego zaplecza sekcji może dać znaczną przewagę Chińczykom nad Amerykanami, chociażby ze względu na dużą ilość czasu na dopracowanie najmniejszych szczegółów. Już w październiku przekonamy się, co ma nam do zaoferowania Huawei.

Wieści z Rozładowani.pl