Google wydało specjalną aplikację, która przypadnie do gustu fanom Gwiezdnych Wojen i serialu „Mandalorian”. Pozwala ona wkroczyć w świat znany z serialu dzięki rozszerzonej rzeczywistości. 

Mandalorian w rozszerzonej rzeczywistości

W Sklepie Play pojawiła się aplikacja „The Mandalorian AR Experience”. Google podaje, że dzięki niej, użytkownik ma możliwość zostać łowcą nagród. Za kim podążającym? Oczywiście, że za Mandalorianinem oraz Baby Yodą. Aplikacja pozwoli nawiązywać interakcje z bohaterami serialu. Możliwe jest również zapisywanie naszych działań wykonanych w ramach aplikacji, a następnie ich udostępnianie znajomym. Aplikacja powstała we współpracy Google z Disney oraz Lucasfilm. Wykorzystano do niej platformę ARCore. Google podaje, że nowe API tej platformy umożliwiło jeszcze lepsze spojenie świata budowanego w aplikacji z rzeczywistym. Z kolei co tydzień do aplikacji trafią nowe materiały, z który będą mogli korzystać użytkownicy.

Ograniczona lista urządzeń wspierających

Tyle, jeśli chodzi o fajne informacje w tym zakresie. Aplikacja bowiem dostępna jest na razie na ograniczoną ilość urządzeń. Wśród nich znajdują się oczywiście Pixel 5 oraz 4A. Poza tym mogą aplikację pobrać użytkownicy One Plus 8, 8 Pro, 8T, Samsung Galaxy Note 10 5G, Galaxy S20/S20+, Xiaomi Mi 10 lite 5G, Mi 10/ Pro. W związku z tym, że testuję Xiaomi Mi 10T Pro 5G sprawdziłem, czy może jednak i ten smartfon się załapał, ale niestety nie. Jeśli jednak Wy posiadacie urządzenia zgodne z aplikacją „The Mandalorian AR Experience”, podzielcie się w komentarzach Waszymi wrażeniami z jej używania.