Mandalorian: sezon 2 - jest data premiery

Opublikowano 5.02.2020 14:03 Aktualizacja: 5.02.2020 14:10 -


Serial Mandalorian, który jesienią zadebiutował na platformie Disney+ szybko zdobył rzeszę fanów. Widzom do gustu przypadła szczególnie postać „Baby Yody”, a świat zabawek szybko oszalał na punkcie tej podobizny. Disney właśnie zapowiedział, kiedy odbędzie się premiera drugiego sezonu serialu.

Bob Iger, dyrektor generalny Disneya, podczas kwartalnej dyskusji o zarobkach firmy, zdradził, że drugi sezon Mandaloriana wskoczy na Disney+ w październiku 2020 roku. Pierwszy sezon niewątpliwie przyczynił się do sukcesu Disneya, jakim było przekroczenie 28 milionów subskrybentów od czasu premiery platformy.

Oczywiście twórcy na razie nie ujawnili dokładnej daty, ale październik jest wystarczający dla fanów. Firma ewidentnie dostrzegła nieoczekiwany (podobno) sukces „Baby Yody” i kładzie nacisk na kampanie związane z tą postacią. Niewykluczone, że to właśnie ten bohater odegra kluczową rolę w drugiej części serialu.

Oprócz Mandaloriana, na Disney+ niebawem powinny pojawić się inne produkcje, które osadzone będą w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Na uwagę zasługiwać może bez wątpienia historia Cassiana Andora (z Łotra 1), a także opowieść o Obi-Wanie Kenobim. Ta druga pozycja podobno ma jakieś problemy produkcyjne, ale trzymajmy kciuki, aby twórcy przygotowali serial odpowiedniej jakości przed premierą.

Kiedy Disney+ w Polsce?

Platforma Disney+ niestety nie jest jeszcze dostępna w naszym kraju, najpierw pojawiła się m.in. w Stanach Zjednoczonych, a z krajów europejskich – w Holandii. Niedawno usługa została rozszerzona na nowe kraje, a Polska, póki co jest „w planach”. Miejmy nadzieję, że Disney+ wejdzie na polski rynek jeszcze przed premierą drugiego sezonu, tak aby osoby, które nie obejrzały pierwszej części, mogłyby nadrobić stracone odcinki.

Wieści z Rozładowani.pl