Mam listę najbardziej pożądanych umiejętności, które pomogą Ci zdobyć pracę w 2017 roku!

Mam listę najbardziej pożądanych umiejętności, które pomogą Ci zdobyć pracę w 2017 roku!

Opublikowano 28.11.2016 10:33 - 1


10 miesięcy temu na blogu pojawił się podobny wpis, tyle tylko, że oczywiście odnosił się do roku 2016. Według portalu LinkedIn za nową posadą najczęściej rozglądamy się pod koniec roku – to właśnie w październiku, listopadzie i grudniu wzrasta liczba wysyłanych aplikacji, a firmy bardzo często z rozstrzygnięciem rekrutacji czekają do stycznia. Jeśli więc chciałbyś podszkolić swoje umiejętności, by mieć szansę na zdobycie nowej pracy – nic straconego! Masz na to jeszcze cały grudzień! ;-)

LinkedIn tradycyjnie już opublikował raport, który prezentuje 10 najbardziej pożądanych umiejętności na rynku pracy. Przejrzałem go specjalnie dla Was. Podobnie jak w roku ubiegłym, z racji tego, że niektóre umiejętności brzmią w naszym ojczystym języku dość dziwacznie, prezentuję je po angielsku. I tak to właśnie tym językiem najczęściej posługujemy się w tego typu zawodach. No i macie gotowiec do aktualizacji swojego profilu na LinkedIn ;-) Nie przedłużając, przed Wami:

Lista 10 najbardziej pożądanych umiejętności na rynku pracy:

  1. Cloud and Distributed Computing
  2. Statystical Analisys and Data Mining
  3. Web Architecture and Development Framework
  4. Middleware and Integration Software
  5. User Interface Design
  6. Network and Information Security
  7. Mobile Development
  8. Data Presentation
  9. SEO/SEM marketing
  10. Storage Systems and Management

Porównując tę listę z ubiegłorocznym zestawieniem, można zauważyć kilka ciekawych faktów. Po pierwsze – dwa pierwsze miejsca pozostały bez zmian. Największy wzrost zanotowała umiejętność projektowania architektury webowej (Web Architecture and Development Framework) – z miejsca 9 wskoczyła na 3. Największy spadek z kolei odnotował SEO/SEM marketing – w ubiegłym roku był na miejscu 4, teraz zajął przedostatnią pozycję na liście. Nowością w rankingu jest umiejętność prezentacji danych – pojawiła się w nim po raz pierwszy i od razu uplasowała na 8 pozycji. Potwierdza to fakt, że coraz częściej kładziemy nacisk na to, by prezentowane przez nas dane były czytelne i jasne nie tylko dla ekspertów w danej dziedzinie.

Całe zestawienie, z podziałem na poszczególne kraje (Polski oczywiście w nim zabrakło) możecie obejrzeć poniżej:

The Top Skills That Can Get You Hired in 2017 from LinkedIn

No i co? Profile na LinkedIn uzupełnione nowymi umiejętnościami?

Wieści z Rozładowani.pl