Mam dla Was 9 gadżetów na lepszy sen

Mam dla Was 9 gadżetów na lepszy sen

Opublikowano 21.11.2017 22:07 -


Coraz częściej cierpimy na brak snu, ale jest on spowodowany nie tylko swoją długością, ale przede wszystkim jakością. Naukowcy wciąż zadają sobie pytanie: ile tak właściwie powinniśmy spać, żeby było to dla nas najbardziej wartościowe?

Pytanie nie brzmi jedynie ILE, a JAK. W dobie rozwoju technologii wciąż pojawiają się coraz to nowsze urządzenia mające na celu poprawę jakości naszego snu. Jesteście ciekawi? Zapraszam na krótki przegląd.

  1. DODOW

Czasami, kiedy gonitwa myśli nie pozwala zasnąć spędzamy długie minuty, a nawet godziny próbując wyciszyc umysł i w końcu zasnąć. Wtedy z pomocą przychodzi DODOW. To niewielkie urządzenie w kształcie koła, które bez problemu mieści się na nocnym stoliku. DODOW działa w bardzo prosty sposób: projektuje pulsacyjne wiązki światła w kierunku sufitu. Wystarczy dopasować swój oddech do rytmu pulsacji, a umysł uspokoi się i będzie mu łatwiej przejść w stan czuwania. Dzięki temu maleństwu człowiek jest w stanie zasnąć dwa razy szybciej niż zwykle. Cały sekret kryje się w generowaniu dłuższych oddechów, a co za tym idzie wydalanie większej ilości CO2, obkurczają się naczynia krwionośne i..łatwiej nam zasnąć.

2. WEIGHTED BLANKET

Koce z wypełnieniem – tak, dobrze czytacie. Koce występują w kilku wariantach rozmiarowych, a co za tym idzie w różnych wariantach wagowych. Ich podstawowym zadaniem jest przyczynienie się do zwiększenia relaksu używającej go osoby. Zmniejsza napięcie w systemie nerwowym i wywołuje wrażenie, które najczęściej odczuwamy podczas przytulania drugiej osoby. Podstawową zasadą wyboru takiego koca jest nie jego wymiar, a nasza waga. Koc powinien stanowić jedynie 10% obecnej wagi, by najlepiej spełniał swoją funkcję.

3. DRIFT LIGHT

To niezwykle ciekawe i jedno z tańszych w zestawieniu urządzeń. Jej działanie imituje zachód słońca, a dokładnie zmienia się imitowany poziom światła pomagając organizmowi się wyciszyć i łatwiej zasnąć. Ustawiając ją na 37 minut przed zaśnięciem żarówka wygasi się do czasu aż nasza głowa nie spocznie na poduszce.

4. BED FAN

Wentylator i łóżko? Jak się okazuje ten mały wynalazek również ma zbawienny wpływ na jakość naszego snu. Kiedy śpimy, w naturalny sposób obniża się temperatura naszego ciała. Wynika to z tego, że jakość snu jest lepsza
w pomieszczeniach chłodniejszych i dobrze przewietrzonych. Wiatrak utrzymuje najlepszą dla snu temperaturę ciała i korzystnie wpływa na jakość snu otulając nas  powietrzem.

5. SENSE SLEEP SYSTEM

Niech nie zmyli Was ta kulka. To urządzenie ma zdecydowanie więcej niż tylko funkcję ozdobną. Sense sleep system to śledzenie snu, geerator dźwięków i..budzik w jednym! Działanie jest niezwykle proste – wystaczy jedynie przypiąć klips do poduszki i..położyć się spać, a urządzenie obudzi nas w najbardziej dogodnym dla nas momencie (ze zwróceniem szczególnej uwagi na fazę snu, w której się w danym momencie znajdujemy). Przed położeniem się spać możemy zaprogramować urządzenie wybierając z listy najbardziej dogodne dla nas dźwięki pozwalając nam zasnąć. Oczywiście czas ich trwania również możemy dostosować podług swoich potrzeb.

6. SMART MATTRESS

Ten materac, to zdecydowanie wyższa półka. To połączenie nie tylko wygody
z wysoką jakością, ale również śledzenie snu, monitorowanie temperatury ciała. Ten produkt zdecydowanie wpisuje się w trend Internet of Things. W swoim repertuarze funkcji ma również inteligentny budzik i możliwość połączenia z Alexą (AMAZON). Cena za sztukę nie jest najniższa, ale jeśli materac pozwala (dzięki połączeniu z aplikacją) na gaszenie światła i parzenie rano kawy to ja nie mam już żadnych wątpliwości!

7. SUNRISE ALARM CLOCK

Zegar, jednak nie taki zwykły. Obręcz dookoła wyświetlacza symuluje wschód słońca. Kiedy zbliża się pora do wstania tarcza staje się coraz bardziej jaśniejsza, aż w końcu budzi nas najjaśniejszy odcień wysyłanego światła. Co ciekawe, w kwestii kolorystyki wybieramy z aż 7 kolorów, a dodatkowo możemy dołączyć jeden z 7 przemiłych dźwięków – tak na dzień dobry.

8. RUGGIE

Powiedzieć dywanik, to nieco obraza. Posiada on kilka funkcji, jednak najbardziej podstawową jest to, że budzi skutecznie. W jaki sposób? Ustawiając alarm rano nie będziemy w stanie go wyłączyć dopóki nie postawimy na nim stóp (przez minimum 3 sekundy – choć można zaprogramować, by był to dłuższy czas), co jest jednoznaczne ze wstaniem. Dywanik jest bowiem zaprogramowany, by dezaktywować się po odczuciu odpowiedniego nacisku. Ma on również wbudowany moduł USB, dzięki któremu będziemy mogli nagrać dla siebie odpowiednie przywitanie. Zobaczcie jak to wygląda na poniższej prezentacji:

9. OSTRICH PILLOW

Poduszka. Jednak nie taka zwykła. To poduszka podróżna, która dostosowuje się indywidualnie do kształtu szyi, a dzięki obecnym w niej magnesom jest niezwykle łatwa do spięcia. Sam materiał wykonany jest z tworzywa nie przepuszczającego dźwięku, co ułatwia zasypianie, na przykład w samolotach. Poduszkę można również naciągnąć na oczy i staje się wtedy doskonałym przyciemnieniem, co dodatkowo wpływa na komfort snu.

Technologia w służbie człowieka pokazuje coraz to nowe odsłony i jest to niezwykle ciekawe! Firmy starają się wykorzystać zasoby technologiczne, by wszystkim żyło się łatwiej, a sen jest zdecydowanie podstawą naszego prawidłowego funkcjonowania na co dzień. Jeśli jeszcze nie próbowaliście, to zdecydowanie polecam! Urządzenia może nie są momentami najtańsze, ale hej – zbliża się Black Friday!

Wieści z Rozładowani.pl