Mały ale wariat, czyli mini projektor Philips PicoPix 4010

Mały ale wariat, czyli mini projektor Philips PicoPix 4010

Opublikowano 9.11.2015 11:02 Aktualizacja: 13.05.2018 17:21 -


Motyw przemijania ostro na tapecie. Liście lecą z drzew, dnia ubywa, rok chyli się ku końcowi. Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, prawda? Nie wiem jak u Was, ale u mnie jesień to doskonały czas na czytanie przy lampce wina i trzaskających drwach kominka, albo czas na wieczorne oglądanie w puchowych pieleszach. Jeśli chodzi o oglądanie, nierzadko odbywa się to z laptopem na brzuchu/podłączonym do telewizora. Ostatnio w moje ręce trafił gadżet, który  bez problemu przekształci każdą sypialnie w prywatne kino i nie tylko..

DSCN3459 (1)

To kieszonkowy projektor PHILIPS PicoPix 4010. Ta mała kosteczka o jasności 100 lumenów to jeden z najbardziej kompaktowych projektorów dostępnych na rynku. Dzięki złączu HDMI można podłączyć go do notebooka lub tabletu, czy aparatu, smartphone’a, a nawet bezpośrednio ot choćby do GoPro.

PicoPix to doskonała jakość obrazu jak na takie rozmiary, co prawda to tylko 854 x 480 pikseli, ale Bitch Please! Robi robotę! Nie wiem jak Wasze sypialnie, ale u mnie obecnie świecą w niej 32″ LED, te 120″ z PicoPix miażdżą system! Jest turbo banalny w obsłudze, wyobraź sobie 2 kable. Jeden HDMI i jeden USB, oba podłączasz z jednej strony do projektorka, a z drugiej do laptopa i co, i wszystko! W terenie, chcąc wyświetlać dowolny materiał z telefonu, tabletu, czy kamery- kabel USB możesz podłączyć do powerbanka i już! TAK, to działa! :)

DSCN3456 (1)

A może kino samochodowe? Nic prostszego, wystaw auto z garażu, a na bramie powieś prześcieradło odpal PicoPix i zrób wrażenie na znajomych, no pod warunkiem, jeśli nie rozsypują popcornu ;) Grill z rodziną, piwko w plenerze z kumplami?- nic prostszego! To samo tyczy się spotkań biznesowych, pomijając już fakt, że kopara opadnie jak z pudełeczka na dropsy wyleci 120 calowy obraz, to dla Ciebie nie będzie stanowiło problemu, żeby projektor zabierać wszędzie ze sobą, zmieścisz go nawet do kieszeni!

DSCN3457 (1)

Czy ma wady? Pewnie, jak wszystko, z takich, które sam wyłapałem to brak rozkładanej nóżki, aby ustawić kąt wyświetlania, ale mamy za to możliwość zastosowania mini statywów pod kompakty i problem z głowy (wystarczy je wkręcić do podstawy projektora). Jak każdy projektor aby zeń korzystać potrzebujemy ciemnego pomieszczenia, więc jeśli oglądanie- tutaj wieczorne seanse. Jeśli myślałbyś o zastosowaniu w zamian za telewizor, to tu zdecydowanie jesień sprzyja z racji “krótszego dnia”, a w czasie letnim hmm cóż, musiałbyś zmienić tryb życia na nocny ;)

Technologia

 • Technologia wyświetlania: DLP SmartEngine
 • Źródło światła: RGB LED
 • Źródła światła LED: okres eksploatacji: ponad 30 000 godzin
 • Jasność: do 100 lumenów
 • Współczynnik kontrastu: 1500:1
 • Rozdzielczość: 854 x 480 pikseli
 • Proporcje rzutu: 1,4:1
 • Długość przekątnej ekranu: 38–305 cm (15–120″)
 • Odległość ekranu: 50–500 cm (20–197″)
 • Format obrazu: 16:9
 • Tryby wyświetlania: przód
 • Regulacja ostrości: ręczne
 • Poziom hałasu: < 28 dBA

I wszystko to zamknięte w puszeczce o wymiarach 68 x 66 x 22 mm i wadze 83g!

Niewątpliwie jest to gadżet, który chciałbym mieć, widzę dla niego całą masę zastosowań, od wypadów w góry, po wyjazdy służbowe, od imprez w ogródku po nocne oglądanie w sypialni. Pamiętajcie, jeśli jak ja – pokażecie dzieciom bajki na ścianie w sypialni – bądźcie pewni, że będziecie mieć ścianę do malowania, w końcu bohaterowie są tak duzi, że chciałoby się ich dotknąć co nie? :)

odznaka

PHILIPS PicoPix 4010
Cena:
~1400 PLN

Autor: Łukasz Szendzielarz

3 - 5 Sep 2020
Jesteśmy na #IFA2020 - zobacz naszą relację