Mała rzecz a cieszy: Dokumenty Google pokażą (wreszcie) liczbę słów

Mała rzecz a cieszy: Dokumenty Google pokażą (wreszcie) liczbę słów

Opublikowano 11.09.2019 21:47 -


Wiele osób korzysta z Dokumentów Google. Ba! Wiele firm z nich korzysta, bo są b. dobrą alternatywą dla pakietu Office od Microsoftu. Na korzyść googlowskiego rozwiązania przemawia bezbłędna praca w chmurze, a także łatwe udostępnianie projektów. Co chwilę pojawiają się nowe funkcje w usłudze, ale wielu użytkowników czekało na małą poprawkę.

Może niekoniecznie chodzi o poprawkę, ale o opcję, która pokaże nam liczbę słów w tworzonym dokumencie. Taki licznik wreszcie się pojawia, zatem jeśli to był argument, żeby nie korzystać z usługi, można śmiało do niej wrócić.

Brak takiej funkcji frustrowało niemalże każdego piszącego trochę więcej niż dwa zdania użytkownika. Oczywiście liczbę słów można było sprawdzić, ale trzeba było przejść do odpowiedniej opcji w menu. W Microsoft Word licznik jest widoczny na dolnym pasku. Nawet taki WordPress w swoim edytorze ma od dłuższego czasu funkcję zliczającą słowa.

Licznik w Dokumentach Google pojawia się w lewym dolnym rogu. Podobnie zresztą jak we wspomnianym Wordzie. Liczba aktualizowana jest w czasie rzeczywistym, dzięki czemu na bieżąco możemy śledzić, ile słów wprowadziliśmy. Na niektórych szalejące liczby są motywujące, powinni być zatem zadowoleni.

Dodatkowo statystyki pokazują najdłuższe sekcje w dokumencie, podświetlając je. Funkcja nie jest dostępna domyślnie, ale bez problemu ją aktywujemy. W tym celu należy zaznaczyć opcję „Wyświetl liczbę słów w trakcie pisania” w zakładce Narzędzia.

Po kliknięciu liczby słów w lewym dolnym rogu otrzymamy dodatkowe statystyki. Jest tam liczba znaków w dokumencie, a także liczba stron. Z tego, co się zorientowałem, opcja wdrażana jest stopniowo, lada dzień powinna pojawić się u wszystkich użytkowników.

Wieści z Rozładowani.pl