Masz Nintendo Switch? Zapewne wydajesz 400 zł, masz 28 gier i grasz przez 5 godzin tygodniowo

Długość nagrania: 40:57
Rozmawiają:

Łukasz Krebok i Adrian Jaworek

Zapraszamy na „To tylko podcast” s04e03. Będzie dużo o Switchu.

Jak my lubimy analizować raporty i co ino. Tym razem na tapet wjeżdża „The State of Switch” edycja 2021, czyli ankieta wypełniona przez ponad 10 tys. posiadaczy konsoli.

W marcu tego roku, głównie wśród użytkowników Reddita, została rozesłana ankieta w temacie Switcha. Pojawiły się jej wyniki dostępne tutaj, a my dzisiaj sobie o nich porozmawiamy. Statystycznie rzecz biorąc, większość naszych odcinków „To tylko podcast” bazuje na jakichś analizach, raportach i podobnie jest w tym odcinku. Lubimy dane i nic póki co tego nie zmieni.

Korzystając z chwili uwagi, chciałbym przypomnieć, że w zeszłym odcinku ogłosiliśmy konkurs, w którym do wygrania jest biurko stojące w zamian za fotkę na Insta.

Wracając jednak do Switcha. Zarówno ja, jak i Adrian jesteśmy jego użytkownikami. Wpasowujemy się w statystycznego gracza w kilku kategoriach, ale nie wszystkich. Biorąc pod uwagę, że większość ankietowanych pochodzi z Ameryki Północnej, chcąc nie chcąc może być inaczej. Niemniej problemy mamy podobne, na przykład driftujące JoyCony. W sumie to źle użyłem liczby mnogiej. Adrian wie na ten temat znacznie więcej niż ja. Mnie póki co problem nie dotyczy, ale może dlatego, że jestem casualowym graczem – przynajmniej sądziłem. Według wyników ankiety statystycznie posiadacze konsoli spędzają na Switchu 5 godzin tygodniowo. Ja sam się nazywam graczem casualowym i średnio spędzam około 10…

Z ciekawszych danych – większość użytkowników (95%) kupuje urządzenia nowe, średnio wydają ponad 100 dolarów na gry i akcesoria, a w bibliotece posiadają 24 pozycje. Ciekawe. Po więcej zapraszam do dzisiejszego odcinka „To tylko podcast”. W jakiś sposób wyjątkowego, bo podczas nadawania live na Twitchu mieliśmy najazd trolli, ale Adrian oraz Czuli bardzo sprawnie sobie z nim poradzili. Jeśli chcesz nas słuchać na żywo, może nawet wejść z nami w dyskusję, to zapraszam. Staramy się co czwartek w okolicach 21 nadawać na Twichu.

Jest także Spotify oraz YouTube. No i dorobiliśmy się konta na Instagramie :)

Zobacz także

Już w weekend start rakiety SpaceX z załogą w misji Crew-3 5 błędów bezpieczeństwa w social mediach. Co robimy źle?