Magnifier - blog muzyczny Google

Magnifier – blog muzyczny Google

Opublikowano 21.08.2011 13:52 Aktualizacja: 21.08.2011 17:22 -


Google uruchamia nowy blog muzyczny Magnifier. Tim Quirk(szef programów muzycznych) opisał go jako „kuzyn Music Beta”.

Magnifier, to blog spełniający rolę „szafy grającej”, oparta na platformie Blogger firmy Google. Każdego dnia blog będzie aktualizowany o „piosenkę dnia”. Udostępnione darmowe piosenki przez Google można będzie dodawać do konta Music Beta. Utwory będą starannie dobierane przez pracowników Magnifier.  Jak na razie jest ich bardzo mało.  W przyszłości będą znajdować się tam również filmy, wywiady, które można będzie również dodawać do biblioteki użytkownika Music Beta. Trwają negocjacje z producentami muzycznymi, na udzielenie praw autorskich do prowadzenia sklepu muzycznego, a także do  udostępniania usługi transmisji strumieniowej produktów muzycznych.

Google twierdzi że Magnifier został stworzony dla „ludzi z pasją do muzyki” do tych, którzy chcą odkryć nową muzykę, nowe utwory muzyczne. Dopóki serwis nie zostanie zakończony to nie ma szans na konkurowanie z  iTunes,czy też z Amazon MP3. Oba serwisy oferują możliwość przesłuchania i kupowania utworów muzycznych, a tego niestety brakuje na tej stronie.

Niestety w naszym kraju nie mamy możliwości korzystania z serwis Music Beta. Taką możliwość mają tylko użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych.

 

Wieści z Rozładowani.pl