Magnifier, to blog spełniający rolę „szafy grającej”, oparta na platformie Blogger firmy Google. Każdego dnia blog będzie aktualizowany o „piosenkę dnia”. Udostępnione darmowe piosenki przez Google można będzie dodawać do konta Music Beta. Utwory będą starannie dobierane przez pracowników Magnifier.  Jak na razie jest ich bardzo mało.  W przyszłości będą znajdować się tam również filmy, wywiady, które można będzie również dodawać do biblioteki użytkownika Music Beta. Trwają negocjacje z producentami muzycznymi, na udzielenie praw autorskich do prowadzenia sklepu muzycznego, a także do  udostępniania usługi transmisji strumieniowej produktów muzycznych.

Google twierdzi że Magnifier został stworzony dla „ludzi z pasją do muzyki” do tych, którzy chcą odkryć nową muzykę, nowe utwory muzyczne. Dopóki serwis nie zostanie zakończony to nie ma szans na konkurowanie z  iTunes,czy też z Amazon MP3. Oba serwisy oferują możliwość przesłuchania i kupowania utworów muzycznych, a tego niestety brakuje na tej stronie.

Niestety w naszym kraju nie mamy możliwości korzystania z serwis Music Beta. Taką możliwość mają tylko użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych.