Magic Leap od Spotify zmienia playlisty wraz ze zmianą pokoju

Magic Leap od Spotify zmienia playlisty wraz ze zmianą pokoju

Opublikowano 13.11.2019 21:28 -


W ostatnim czasie platforma muzyczna stale rozwija nowe funkcje. Wszystko przez wzgląd na zwiększające się potrzeby użytkowników oraz pojawianie się ciekawych technologii, jakie można wykorzystać. Tym razem Spotify zdecydowało się podjąć współpracę z zespołem Magic Leap, by utworzyć własną aplikację na nowoczesny zestaw słuchawkowy.

Nie będzie to standardowy program, pozwalający na przesyłanie wybranych utworów do słuchawek. Producent starał się maksymalnie wykorzystać możliwości rozszerzonej rzeczywistości i wpleść ją w swoje usługi. O co dokładnie chodzi? Magic Leap to pierwszy krok do tego, by muzyka mogła odwzorowywać charakter otaczającej nas przestrzeni. Wyobrażacie sobie sterowanie Spotify przy pomocy wirtualnego panelu? Już niebawem będzie to możliwe!

Czym jest zestaw Magic Leap i jak działa?

Zestaw słuchawkowy Magic Leap One pojawił się na rynku niewiele ponad rok temu w wersji deweloperskiej. Jest to pierwsze tego typu urządzenie rzeczywistości mieszanej, w które można wprowadzać własne aplikacje – a to wszystko w edycji Creator. Cena nowoczesnej technologii wcale nie była niska, słuchawki kosztowały $2,295 i wyróżniły się spośród dostępnych modeli AR i VR.

magic leap

Magic Leap mają wbudowane małe głośniki w pobliżu uszu, jednak nie brakuje im również wejścia na słuchawki zewnętrzne. Całkiem niedawno wprowadzono do nich nową funkcję – odtwarzanie muzyki w tle, podczas korzystania z innych aplikacji. Wśród nich nie mogło zabraknąć licznych gier, sieci informacyjnej oraz aplikacji przesyłania strumieniowego muzyki, jak właśnie Spotify. To właśnie ona jako pierwsza postanowiła wykorzystać potencjał zestawu, prezentując nową funkcję.

Sterowanie muzyką ze Spotify w wirtualnej rzeczywistości?

Tak, właśnie na tym teraz swoje działania postanowiło skupić Spotify! Każdy posiadacz konta premium oraz zestawu Magic Leap może sterować swoimi utworami bez wracania do rzeczywistego świata. Aplikacja do streamowania muzyki ma wbudowaną świadomość przestrzenną, co pozwala jej przypisać konkretne utwory bądź albumy do lokalizacji w domu. Ciekawy dodatek stanowi wirtualny panel, ukazujący grającą piosenkę czy pozycję innych playlist, jakie się odtworzą podczas zmiany pozycji. Zobaczcie sami, jak wygląda pierwsza prezentacja działania aplikacji od Spotify.

Współpraca Spotify z Magic Leap rozwija się bardzo owocnie, co widać po działaniu najnowszej aplikacji. Pomysł na przestrzenne odtwarzanie muzyki może znaleźć wielu odbiorców wśród wielbicieli wirtualnej rzeczywistości. System wymaga jeszcze dopracowania szczegółów, jednak aktualne osiągnięcia już są spektakularne. Korzystalibyście z odtwarzania muzyki przy pomocy zestawu VR?

Źródło: MagicLeap

Wieści z Rozładowani.pl