MacBook Pro - nie działa Wi-Fi? Powód może być dość błahy

MacBook Pro - nie działa Wi-Fi? Powód może być dość błahy

Opublikowano 4.07.2018 20:53 -


Jeśli Twój MacBook Pro nagle bez powodu nie chce podłączyć się do sieci Wi-Fi, to nie jesteś sam. Jest to dosyć powszechny problem, a jego rozwiązanie jest bardzo proste.

Ostatnio, ku mojemu wielkiemu zdziwieniu, mój nowy MacBook Pro odmówił posłuszeństwa. No dobra, może trochę przesadzam. Komputer nie chciał połączyć się z moją domową siecią Wi-Fi, ale umówmy się - w dzisiejszych czasach to prawie tak jakby w ogóle nie działał.

Usterka przebiegała dość nietypowo, ponieważ MacBook do tej pory nie miał absolutnie żadnych problemów z siecią. Dopiero w pewnym momencie odłączył się od domowego Wi-Fi i nie mógł z powrotem się z nim połączyć. Komunikat przy ikonie Wi-Fi mówił albo o szukaniu sieci, albo o tym, że nie można się z nią połączyć.

MacBook Pro - nie działa Internet? Oto co musisz zrobić

Oczywiście naturalne było dla mnie, aby najpierw zrestartować komputer i spróbować połączyć się ponownie. To nie przyniosło jednak efektu. Próbowałem też usunąć domową sieć z zapamiętanych połączeń i dodać ją na nowo, ale to również nic nie dało. MacBook informował albo o błędzie połączenia i sugerował diagnostykę, albo twierdził, że źle wpisałem hasło do Wi-Fi.

Zacząłem więc analizować co jeszcze mogło spowodować ten błąd i... w końcu mnie olśniło. Dosłownie kilka minut wcześniej podłączyłem po raz pierwszy do laptopa przejściówkę z USB-C na USB typu A i HDMI.

Czy podłączenie przejściówki w nowoczesnym MacBooku z 2017 roku może powodować błędy z siecią? Odpowiedź brzmi niestety "TAK".

Wystarczyło odłączyć przejściówkę z kablem HDMI i problem zniknął. Co ciekawe, podłączenie jej z powrotem do drugiego złącza USB (na początku podłączyłem ją do portu zasilającego) już w żaden sposób nie wpływa na Wi-Fi.

Przejściówka z USB-C uśmierca Wi-Fi w MacBooku

Brzmi to absurdalnie i niedorzecznie, ale to właśnie adapter USB-C był przyczyną usterki. Okazuje się, że jest to znany błąd. W niektórych przypadkach trzeba jeszcze po odłączeniu przejściówki zrestartować komputer.

Zabawne, prawda? To poczekajcie aż zobaczycie rozwiązanie, na jakie wpadł jeden z YouTuberów. Jeśli mimo wszystko chcielibyście podłączyć adapter do portu zasilającego, to aby nie stracić sygnału Wi-Fi możecie... owinąć kabel przejściówki folią aluminiową. Niedorzeczne? Owszem. Ale działa.

Wieści z Rozładowani.pl