Envato Market przygotowało kolejny zestaw swoich zasobów, które można pobrać całkowicie za darmo. Nie jest on bogaty, ale nigdy nie wiadomo, czy któryś z plików nam się nagle nie przyda.

Envato to istna skarbnica zasobów cyfrowych, która jest bardzo popularna wśród freelancerów oraz agencji interaktywnych. Można tu znaleźć rozmaite pliki, które pomagają w codziennej pracy – posłużą jako inspiracja, a także materiał do wykorzystania we własnych projektach. Mowa o grafikach, zdjęciach, plikach 3D, utworach muzycznych, video. Nie można zapominać również o jednej z najbogatszych bibliotek materiałów dla osób tworzących strony internetowe, czyli motywach i wtyczkach do WordPressa, szablonach HTML, a także skryptach. To wszystko jest ładnie opakowane w miarę przejrzystej bazie.

envato luty 2021

Darmowe zasoby z Envato

Jak wiadomo, nie ma nic za darmo. Można powiedzieć, że na Envato również. Ale to błąd. Serwis co miesiąc udostępnia bezpłatnie część swoich zasobów. Nie mówimy tu o jakiejś pokaźnej bazie, ale o kilku plikach. Mogą jednak one zasilać nasz zbiór, jeśli co miesiąc zaglądamy na Envato i pobieramy gratisy. Kto wie, przydać się mogą w nagłej sytuacji. O jednym zastrzeżeniu warto pamiętać. W ten sposób nie kupujemy regularnej licencji na pobierane pliki. Co się z tym wiąże? Brak aktualizacji – o ile zasoby w ogóle takie się pojawiają. W przypadku motywów i wtyczek do WordPressa, szablonów HTML jest to zasadne. Natomiast, kiedy mówimy o grafikach, materiałach video, audio, to co tu aktualizować?

bolo envato luty 2021

Lutowe gratisy z Envato

W lutym gratisy może nie są jakieś „powalające”, ale za to 2 z nich mogą być przydatne. Chodzi o Laser Loader – Stylish Progress Bar Preloader, czyli wtyczkę do WordPressa prezentująca ile jeszcze strony pozostało nam do przewinięcia, a zarazem dotarcia do jej końca. Bardzo często ten zabieg wykorzystywany jest na rozmaitych blogach, dzięki czemu mniej więcej wiadomo, ile treści zostało jeszcze do przeczytania. Drugą ciekawą propozycją jest Bolo – szablon strony HTML. Może on być przydatny wszystkim, którzy w miarę szybko potrzebują odpalenia własnej witryny – agencji, developera, biznesu, a nawet portfolio. Pozostałe propozycje Envato na ten miesiąc to (pisownia oryginalna):