Louis Vuitton i League of Legends będą współpracować przy projekcie pucharu mistrzostw

Louis Vuitton i League of Legends będą współpracować przy projekcie pucharu mistrzostw

Opublikowano 24.09.2019 16:05 -


Wielu pozornie niespodziewanych rzeczy mogłabym na przekór światu przewidzieć, ale że dożyję czasów, w których ekskluzywne marki kojarzone z brunchami, szampanem etc. takie, jak Louis Vuitton będą współpracować przy jednym projekcie z “League of Legends” – to dla mnie ogromne zaskoczenie.

Louis Vuitton rozpocznie współpracę z Riot Games z okazji 10-lecia najpopularniejszej gry MOBA, “League of Legend”, oraz zbliżających się w nią mistrzostw świata. Znana marka ma pomagać w projekcie pucharu dla zwycięzcy. Niestety, nie wiemy jeszcze, jak ten będzie wyglądać ostatecznie, ale wstępne projekty pojawiły się już w sieci.

Louis Vuitton będzie tworzył indywidualny futerał na trofeum dla tego, kto wygra Mistrzostwa Świata w LoL-u. Tegoroczna impreza rozpocznie się od rozgrywek w Berlinie 2 października i potrwa do finału 10 listopada w Paryżu. Riot mówi o tej nietypowej współpracy, że “will feature both traditional Louis Vuitton savoir-faire, along with cutting-edge, high-tech elements inspired by the League of Legends universe”.

Louis Vuitton x League of Legends

Louis Vuitton projektował już trofea na takie wydarzenia, jak Puchar Świata i French Open, a Naz Aletaha, szef globalnego partnerstwa e-sportowego w Riot, mówi, że deweloper od dawna chciał czegoś podobnego dla największego dorocznej rywalizacji w LoL-a.

Partnerstwo rozszerzy się również na samą grę. Nicolas Ghesquière, dyrektor artystyczny Louis Vuitton odpowiedzialny za kolekcje kobiece, zaprojektuje także serię skórek dla postaci w grze. Zarówno skórki, jak i futerał na trofea zostaną ujawnione podczas samych mistrzostw.

Warto wspomnieć, że nie jest to pierwszy romans Louisa Vuittona ze światem gier — firma wykorzystała wcześniej bohaterkę Final Fantasy XIII, Lightning, jako wirtualną modelkę dla jednej ze swoich kolekcji.

Źródło: The Verge

Wieści z Rozładowani.pl