Główną cechą rozpoznawczą dla Pinterest, jest układ strony prezentujący zdjęcia z krótkimi komentarzami. Moim skromnym zdaniem jest on kompletnie nieczytelny, nie potrafię się w nim odnaleźć mając przed oczami taką ogromną ilość informacji. Niemniej jestem chyba odosobniony w tej opinii, gdyż w jakiś sposób serwis musiał zyskać przychylność użytkowników.

Na podstawie tego, ile serwisów doszczętnie kopiujących Pinterest, czy też tych mocno się upodabniających – można śmiało stwierdzić, że powstaje nowy internetowy trend. W ten nurt wpadł także nowo-powstały serwis Loudlee, który także wiernie skopiował interfejs popularnego Pinteresta, z tą różnicą, że zamiast zdjęć prezentuję muzykę. Trzeba przyznać, pomysł dość ciekawy. Czyżby kolejny konkurent Spotify czy też Deezer’a?

loudlee2.jpg
Nic z tych rzeczy. Na stronie głównej widzimy najpopularniejsze utwory czy też albumy odtwarzane przez naszych znajomych lub wśród pozostałych użytkowników. Po wybraniu albumu, mamy możliwość odtworzenia muzyki, która jak się okazuje pochodzi z… Youtube. W związku z czym jakość muzyki jest bardzo różna, wszystko zależy od tego kto i co na YT wysłał. Być może, docelowo Loudlee będzie posiadał własną bazę muzyczną, jednak osobiście nie wróżę mu sukcesu, bo wypada marnie na tle konkurencji.

Co jeszcze oferuje serwis? Prócz interfejsu, nic innowacyjnego. To chyba zbyt mało by zwojować rynek.


Posłuchaj nas!