Lokalne i spersonalizowane wiadomości pojawią się w Podcastach Google

Opublikowano 3.09.2020 19:02 -


Google rozszerzy funkcjonowanie aplikacji Podcasty o możliwość subskrybowania wiadomości. Wtedy aplikacja dostarczy użytkownikowi wiadomości związane z jego najbliższą lokalizacją lub zainteresowaniami.

Podcasty nieustannie rosną w siłę, o czym już kilkukrotnie Was informowaliśmy. Warto zauważyć, że nie jest to całkowicie nowy format, a jedynie przeżywa swój renesans. Co chwila pojawiają się nowe audycje z różnych kategorii tematycznych. Przybywa również aplikacji, które umożliwiają ich słuchanie oraz subskrybowanie. Wśród tematyki poruszanej w audycjach znajdują się wiadomości. Jednak Google słusznie zauważa, że poruszają one informacje ogólnokrajowe, bądź międzynarodowe. Ciężko spotkać podcasty na tematy najbliższej okolicy użytkownika. Ten właśnie aspekt chce poprawić Google w swojej aplikacji Podcasty.

Aktualizacje wiadomości w Podcastach Google

Bez względu jakiej aplikacji do słuchania podcastów używamy, trudno nie przyznać Google racji, że istnieje luka w dostarczaniu użytkownikowi w formie audio informacji lokalnych. Tę niszę chce Google wypełnić nową funkcją, która ma się pojawić w aplikacji Podcasty. Przez jakiś czas z niej korzystałem i jest naprawdę godna uwagi, jednak z przyzwyczajenia podcastów słucham za pośrednictwem Spotify. Wiecie, muzyka i podcasty w jednej aplikacji, to dla mnie wygoda. Wracając jednak do Podcastów od Google, użytkownicy będą mogli zasubskrybować aktualizacje wiadomości. Aplikacja w zamian będzie oferować krótkie informacje lokalne, a także te związane z zainteresowaniami subskrybenta. Najbardziej interesujące w tej materii jest to, że dostarczane treści nie będą pochodzić jedynie z podcastów, a z Google News po uprzednim ich przetworzeniu na formę audio. Do procesu dostarczania użytkownikom wiadomości wykorzystywane będzie uczenie maszynowe, które pozwoli na analizę informacji i łączenie ich z odpowiednim subskrybentem. W ten sposób użytkownicy będą codziennie dostawać playlisty zawierające informacje lokalne oraz związane z ich zainteresowaniami, pochodzące z lokalnych oraz ogólnokrajowych źródeł.

Projektowanie produktu dostępnego dla wszystkich. Rozmowa o accessibility [s03e06] WWWłaśnie podcast

Wiadomości także w Asystencie Google

Jednocześnie Google wprowadza ułatwienie w pozyskiwaniu lokalnych informacji przedstawianych przez Asystenta Google. Po wypowiedzeniu komendy „Hey Google, play local news” głośnik odtworzy wiadomości, również te przekształcone z tekstów na formę audio. Żeby poprawić walory estetyczne tego zabiegu, firma wprowadza nowe głosy prezentujące treść.

Te ciekawe nowości wprowadzone zostają na początek w Stanach Zjednoczonych.

Źródło: Google

Wieści z Rozładowani.pl