Już wkrótce zadebiutują także pierwsze urządzenia, producentów niezależnych od Apple, które będzie można wyszukiwać poprzez aplikację Find My (Lokalizator). Jednymi z pierwszych produktów, które skorzystają z tego narzędzia, będą słuchawki douszne Belkin Soundform i moduł śledzenia przedmiotów Chipolo One Spot, które pojawią się w sprzedaży na początku przyszłego tygodnia.

apple findmy

Firma Apple po raz pierwszy ogłosiła, że ​​otwiera Find My dla innych producentów na WWDC 2020. Przez dłuższy czas nic nie działo się w temacie, gdy nagle w zeszłym tygodniu firma opublikowała w App Store narzędzie Find My Certification Asst. Oprogramowanie umożliwia licencjobiorcom MFi (Made for iPhone) testowanie swoich urządzeń w sieci i przesyłanie zebranych danych do firmy Apple w celu certyfikacji.

Apple – lokalizator AirTag

Lokalizator Apple AirTag coraz bliżej? Producent akcesoriów lekkomyślnie opublikował zdjęcia

Gdy nowe produkty zaczną pojawiać się w sklepach, oznaczone będą naklejką  „Works with Apple Find My”. Oznacza to, że będziecie mogli dodać urządzenie za pomocą zakładki „Elementy” w aplikacji. Podczas śledzenia akcesorium zobaczysz je na mapie. Dostępna będzie również opcja nakazania urządzeniu odtworzenia dźwięku, aby łatwiej można było go znaleźć. Ponadto tryb utracony umożliwia zablokowanie urządzenia na Twoim Apple ID i uniemożliwienie innej osobie sparowania go z kontem. To wszystkie opcje, które do tej pory zastrzeżone były dla sprzętów z logo nadgryzionego jabłka.

Apple iPhone 13 trafi do sprzedaży pod koniec września – wynika z chińskiego łańcucha dostaw

Pozwolenie producentom na umieszczenie swoich produktów w narzędziu Lokalizator to z pewnością bardzo dobry ruch Apple. Cieszę się, że firma powoli otwiera się na innych producentów, którzy poza tym, że zarabiają na produktach dedykowanych urządzeniom Apple, to rozszerzają również ich użyteczność, czyniąc bardziej atrakcyjnymi dla kupujących.


Posłuchaj nas!