Liga została założona w Nowym Jorku 6 czerwca 1946 r. jako Basketball Association of America, a nazwę National Basketball Association przybrała jesienią 1949 r., po połączeniu z rywalizującą National Basketball League. W pierwszym meczu, który odbył się 1 listopada 1946 r. w Toronto w Kanadzie, Toronto Huskies podejmowali w Maple Leaf Gardens New York Knickerbockers.

Kobe Bryant w logo NBA? Jest petycja

Ligę NBA uznaje się za jedną z najlepiej ogranych marketingowo rozgrywek w jakiejkolwiek dyscyplinie. Nic więc dziwnego, że liga zdecydowała się na stworzenie jubileuszowego znaku. Dziwne jednak, że znak ten wygląda tak kiepsko.

Jubileuszowe logo NBA składa się z niebiesko-czerwonego diamentu z wpisaną sylwetką Jerry’ego Westa, koszykarza widniejącego w logo NBA oraz liczby 75. Całość prezentuje się moim zdaniem dość kiepsko. Jak informuje oficjalny profil ligi na Twitterze, logo pojawi się na parkietach wszystkich drużyn, a także na specjalnej serii produktów. Wykorzystywane ma być także w mediach społecznościowych oraz w transmisjach telewizyjnych.

nba anniversary logos

Jubileuszowe logo prezentuje się dość kiepsko, jednak to już chyba tradycja w lidze NBA, która nie miała szczęścia do jubileuszowych znaków. Znając jednak specyfikę ligi i ilość kolekcjonerów, to jubileuszowe ciuchy i gadżety z pewnością znajdą swoich nabywców.