Logo Amber Gold do sprzedania za 1100zł

Logo Amber Gold do sprzedania za 1100zł

Opublikowano 4.01.2019 9:15 -


Afera to słowo na stałe przyklejone do parabanku Amber Gold. Tej marki nie trzeba nikomu przedstawiać, swego czasu znajdowała się na językach właściwie każdego medium w naszym kraju. Lista oszukanych jest ogromna, ale dziś nie o tym. Dziś o logo Amber Gold, które jest do sprzedaży.

Jak podaje lokalny serwis Gazety Wyborczej, syndyk masy upadłości Amber Gold wystawił na sprzedaż logo Amber Gold. Wedle ustaleń Gazety wpłynęła tylko jedna oferta w wysokości 1100 złotych. Co ciekawe transakcja nie została jeszcze sfinalizowana, bo jak podało biuro syndyka: Nie upłynął jeszcze termin na uiszczenie zaoferowanej ceny, tym samym nie doszło jeszcze do sprzedaży.

Bądź co bądź to w zasadzie zaskakujące, że zainteresowanie jest tak niewielkie. Oczywiście identyfikacja parabanku kojarzy się negatywnie, jednak logo pojawiało się wielokrotnie w środkach masowego przekazu i jest z pewnością rozpoznawalne. Oczywiście ciężko będzie w jego oparciu zbudować wiarygodny biznes, ale posiadanie samo posiadanie do niego praw w kontekście kolekcjonerskim może być kuszące.

Wygląda na to, że Mikołaj Lech z serwisu Znaki Towarowe, jest podobnego zdania:

Ktoś powie, że nikt o zdrowych zmysłach nie kupi marki, która tak jednoznacznie negatywnie się kojarzy. Osobiście byłbym ostrożny z takimi twierdzeniami. Słyszałem głosy, że w dzisiejszym marketingu wszystkie chwyty są dozwolone. Pokazał to głośny przypadek lokalu „Piwnicy u Fritzla”. Niewykluczone więc, że znajdzie się kreatywny przedsiębiorca, który kupi znaki towarowe AMBER GOLD i spróbuje zrobić na nich prawdziwy „złoty interes”. /Mikołaj Lech, znakitowarowe-blog.pl

Jaki będzie finał sprzedaży i los tego logo? Przekonamy się wkrótce. Bazując jednak na przykładzie przedstawionym przez Cezarego, nie będę zaskoczony, jeśli powstanie knajpa czy inny lokal gastronomiczny identyfikująca się tym znakiem towarowym. Wystarczy nieco ironii w dopracowaniu sloganu i mamy przepis na potencjalny sukces, a przynajmniej rozpoznawalność.

Wieści z Rozładowani.pl